WILO CS s.r.o., organizačná zložka

 

Novinka spoločnosti Wilo-Stratos MAXO stanovuje nové štandardy v oblasti účinnosti čerpadiel. Nový presvedčivý dizajn vysokoúčinnej pumpy získal ocenenie „Design Plus“ na ISH vo Frankfurte.

Nový Wilo-Stratos MAXO pre aplikácie HVAC a pitnú vodu vo veľkých budovách stanovuje nové štandardy energetickej účinnosti. Rozsiahle štúdie umožnili výrobcovi vyvinúť čerpadlo, ktoré je prispôsobené požiadavkám zákazníka. Stratos MAXO je prvé inteligentné čerpadlo na svete. S dokonale optimalizovanými a inovatívnymi funkciami úspory energie, ako je adaptácia Multi-Flow Adaptation a Stop-Stop a veľmi dobrá účinnosť EEI ≤ 0.19 až ≤ 0.17 Wilo-Stratos MAXO stanovuje nové trhové štandardy z hľadiska energetickej účinnosti systému. Adaptácia viacerých prúdov je nová funkcia úspory energie, ktorá umožňuje čerpadlu nastaviť svoj výstup na presný dopyt pripojených obvodových čerpadiel. Wilo-Stratos MAXO môže automaticky prispôsobiť svoj výstup rôznym systémovým požiadavkám prostredníctvom programu Dynamic Adapt Plus bez nastavenia cieľovej hodnoty.

Jeho vysoká miera pripojenia robí Wilo-Stratos MAXO extrémne flexibilným riešením, pokiaľ ide o integráciu do širokého spektra aplikácií. Analógové a digitálne rozhrania, ktoré sú stále voliteľnou funkciou, sú k dispozícii prostredníctvom modulov IF Stratos a sú štandardom pre Wilo-Stratos MAXO. Najnovšie komunikačné rozhrania (Bluetooth) umožňujú jeho použitie v priamom spojení s mobilnými zariadeniami, zatiaľ čo Wilo Net ponúka nové štandardné rozhranie pre pripojenie medzi produktami Wilo, t. j. ovládanie viacerých čerpadiel – funkcie, ktoré robia Wilo-Stratos MAXO jedným z najlepšie pripojených čerpadiel na trhu. Čerpadlo sa prevádzkuje a konfiguruje pomocou vlastnej aplikácie, ktorá dokáže prečítať dáta čerpadla a použiť ich na optimalizáciu systému.

Perfektné pripojenie, ľahko konfigurovateľné

Pomocník s nastaveniami riadenia aplikácie ponúka intuitívnu manipuláciu a vynikajúcu užívateľskú prívetivosť. Zelené tlačidlo je novým prvkom modelu Wilo-Stratos MAXO. Nová technológia zelených tlačidiel je nástupcom červeného tlačidla a spája osvedčené ovládanie s novými a optimalizovanými funkciami. To vytvára úplne novú úroveň užívateľskej prívetivosti. Je dôležité, aby inštalácia čerpadla bola jednoduchšia. Nová terminálová miestnosť má teraz jasnejšie rozloženie a ponúka viac priestoru. Funkcia merania množstva tepla je ďalšou výhodou Wilo-Stratos MAXO a je možné prepínať medzi režimom vykurovania a chladenia, aby sa umožnilo oddelené meranie množstva chladenia.

Nové regulačné režimy zabezpečujú flexibilné a dokonalé prispôsobenie pre všetky aplikácie – funkcie konštantnej cieľovej teploty alebo konštantnej diferenčnej teploty zvyšujú účinnosť čerpadla a celého systému ešte viac. Cieľová regulácia teploty obehového čerpadla tiež pomáha zabrániť rastu legionely v potrubiach pitnej vody. Stratos MAXO-Z je ideálnym riešením pre špecifické hygienické požiadavky, nakoľko automaticky rozpozná program tepelnej dezinfekcie. Wilo-Stratos MAXO je k dispozícii ako jedno alebo zdvojené čerpadlo a Wilo-Stratos MAXO-Z pre aplikácie pitnej vody.

„Wilo prináša budúcnosť“

Wilo-Stratos MAXO bolo ocenené prestížnou cenou „Design Plus powered by ISH“. Ocenenie je značka kvality výrobkov, ktoré sa vyznačujú ich udržateľnosťou, inovatívnym dizajnom a efektívnou technológiou. Spoločnosť so sídlom v Dortmunde opäť potvrdila svoje motto „Wilo prináša budúcnosť“, ktoré je založené na jeho snahe byť digitálnym priekopníkom v oblasti čerpadiel.