VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Spolupráca Disney & VELUX priniesla na náš trh rozprávkové dizajny roliet

Aj keď leto máme mnohí veľmi radi, hlavne kvôli peknému počasiu a dlhým dňom, v otázke zdravého detského spánku práve dlhšie dni môžu znamenať menší problém. Negatívne ho môže ovplyvniť aj prebytok svetla. Tento problém vyrieši Disney & VELUX Kolekcia na dobrú noc.

Nie je to prvýkrát, čo VELUX spolupracuje s inou značkou na vytvorení unikátneho výrobku a jeho dizajnu. Opätovná spolupráca s Disney prináša na slovenský trh 18 dizajnových roliet, ktoré do detskej izby prinesú príbehy z rozprávok Ľadové kráľovstvo, Autá a Medvedík Pú.

 

Kvalitný spánok by sme nemali podceniť

Kvalitný nočný spánok je tým najlepším štartom do nového dňa a u detí je dôležitý aj kvôli ich vývinu. Všetci predsa vieme, že nedostatok spánku môže ovplyvniť ich emocionálnu pohodu a správanie. Práve preto sa treba zamyslieť nad tým, ako im môžeme vytvoriť optimálne podmienky pre spánok počas celého roka.

 

Jedným z kľúčov k zdravému spánku je úplná tma

Na kvalitu spánku u detí aj dospelých vplýva niekoľko faktorov, okrem hluku či zlého matraca, ho môže negatívne ovplyvňovať aj svetlo. V detskej izbe to môže znamenať to, že druhý súrodenec si v noci svieti stolnou lampou, alebo do interiéru presvitá pouličné osvetlenie. „Počas spánku by v miestnosti mala byť absolútna tma. Práve v tomto ohľade sú veľmi praktickými vonkajšie a vnútorné zatemňujúce tieniace doplnky,“ hovorí Ing. arch. Klára Bukolská, architektka spoločnosti VELUX.

 

disney2

Vďaka novým roletám môžu malé princezné zaspávať aj s pohľadom na Annu alebo Elsu z Ľadového kráľovstva. © Disney

 

Úplná tma cez deň, aj v noci

Súčasťou kolekcie sú aj úplne zatemňujúce rolety, stopercentne zatemnia detskú izbu, čím prispievajú k zvýšeniu kvality spánku nielen v noci, ale aj popoludní. Okrem toho ich môžete nastaviť v akejkoľvek výške okna a regulovať tak prísun denného svetla podľa potreby. Rolety so známymi rozprávkovými motívmi vytvárajú hravé prostredie, ktoré podporuje detskú predstavivosť a kreativitu. „Zatiahnutie roliet však jednoznačne dieťaťu naznačuje, že je čas na odpočinok,“ dopĺňa Klára Bukolská.

Disney & VELUX Kolekcia na dobrú noc

Nová kolekcia nadväzuje na staršiu, vďaka ktorej sa do mnohých podkroví dostalo šesť Disney postavičiek: Medvedík Pú, Bambi, myšky Minnie a Mickey, a hrdinovia filmov Lietadlá a Popoluškin príbeh. Teraz sa bližšie k deťom dostávajú postavy z rozprávok Ľadové kráľovstvo, Autá a opäť Medvedík Pú. „Motívy roliet boli navrhnuté tak, aby splnili široké spektrum preferencií – a to z hľadiska výberu postáv, farieb, vzorov a motívov,“ hovorí PR špecialista firmy VELUX, Zdeněk Okáč.

 

disney3

Rolety so známymi rozprávkovými motívmi vytvárajú hravé prostredie, ktoré podporuje detskú predstavivosť a kreativitu.

© Disney/Pixar

 

Príjemné vnútorné prostredie aj vďaka vonkajšej markíze

Vnútorné tieniace doplnky, i keď sú schopné plne zatemniť interiér, nemajú vplyv na zníženie interiérovej teploty. Tú prirodzene znížite vďaka vonkajšiemu tieneniu – najlepšou ochranou pred horúcim letným slnkom je zachytenie slnečných lúčov ešte pred dopadom na sklo. „Preto odporúčame využiť kombináciu hravého vnútorného a praktického vonkajšieho tienenia. Dosiahnete tak príjemné vnútorné prostredie a úplnú tmu, kedykoľvek ju budete potrebovať,“ dopĺňa Zdeněk Okáč.