Pes počúva na slovo. Prečo nie aj vykurovanie a chladenie u vašich zákazníkov?

REHAU s.r.o.

Prevažnú väčšinu svojho času trávime v uzavretých priestoroch, preto je veľkým faktorom kvality nášho života práve vhodná teplota interiérov. Obvyklou slabinou technických systémov vykurovania a chladenia býva ich riadenie a regulácia, obzvlášť ak úplne chýba, prípadne nie je vhodne zvolená ku konkrétnemu systému. Objavte preto modernú reguláciu, ktorá sa svojimi premyslenými funkciami postará o tepelnú pohodu v každej situácii.

Tradičné podlahové vykurovanie REHAU zabezpečuje optimálnu tepelnú pohodu v celej domácnosti. Na vyššiu úroveň komfortu a úspor vieme podlahové vykurovanie posunúť vhodnou priestorovou reguláciou. Nová NEA SMART 2.0 je už 5. generáciou regulačných systémov Rehau špeciálne vyvinutých pre plošné systémy, akým je napr. podlahové vykurovanie. Jej dôležitou prednosťou je však vyladená funkčnosť aj v systémoch plošného chladenia vrátane riešenia rosného bodu. Vzhľadom na extrémne vylepšenú tepelnú ochranu budov bude hrať vykurovanie čoraz menej dôležitú úlohu v TZB, naopak chladenie bude čoraz potrebnejšie. Či už je to jednoduché využitie podlahy na vykurovanie a chladenie, alebo využitie stropného chladenia, prípadne komplexné zapojenie rôznych plošných systémov v rôznych častiach budovy, NEA SMART 2.0 je mimoriadne flexibilná a efektívna. Doterajšie improvizácie a nefunkčné riešenia elegantne nahradí.

Komplexný systém od REHAU

NEA SMART 2.0 je perfektne zosúladený modulárny regulačný systém s maticovým LED displejom pre optimálnu súhru plošných systémov vykurovania a chladenia regulácie. Modulárnosť systému v tomto prípade znamená, že je určený od jednoduchých aplikácií pre malé obytné stavby – rodinné domy a ich plošné vykurovanie až po stredne veľké komerčné budovy a ich vykurovanie, chladenie a mnoho ďalších funkcií vrátane zmiešavania vykurovacej a chladiacej vody a ovládanie ďalších zariadení ako sú fancoily, armatúry alebo zdroje tepla a chladu.

Centrálny prvok systému, tzv. Base, disponuje hybridnou technológiou pre káblové aj bezkáblové riešenie, dokonca aj v rámci tej istej inštalácie. Systém môže užívateľ ovládať priamo priestorovým regulátorom, avšak len základné najdôležitejšie parametre ako je nastavenie požadovanej teploty alebo zmena prevádzkového režimu. Je tak použiteľný pre úplných technických laikov. Pre pokročilé nastavenie slúži aplikácia pre smartfón alebo tablet, pričom táto je dostupná vďaka cloud riešeniu všade, kde je pokrytie internetovým signálom. Pri ovládaní pomocou aplikácie teda nehrá žiadnu rolu, kde sa práve nachádzate, čo je pridaná hodnota nielen pre užívateľa, ale aj pre možné servisné zásahy bez potreby fyzického výjazdu servisného technika.

Jednoduché uvedenie do prevádzky

Vďaka modulárnemu systému možno použiť NEA SMART 2.0 aj pre úplne jednoduché aplikácie, t. j. napríklad priestorovú reguláciu podlahového vykurovania. Rovnako je jednoduché aj následné uvedenie do prevádzky. Zložitejšie systémy s chladením, zmiešavaním alebo ovládaním iných zariadení je už potrebné konfigurovať cez online sprievodcu. Nie je to však úlohou inštalačnej firmy, ale servisných partnerov Rehau, ktorí pokrývajú celé územie SR. Jednoducho stačí objednať servisný úkon a servisný partner systém v krátkej dobe oživí.

So systémom NEA SMART 2.0 ponúknete svojim zákazníkom maximálny komfort

Vždy tá správna izbová teplota NEA SMART 2.0 sa učí z návykov používania vykurovania zákazníkov a automaticky sa prispôsobí. A ak je potrebné teplotu niekedy zmeniť, pohodlne sa dá nastaviť cez hlasové ovládanie Amazon Alexa.

Úspora vykurovacích nákladov až 20 %

S inteligentnými funkciami, ako je geofencing, funkcia rozpoznávania otvorených okien alebo nezávislý režim úspory energie je možná energetická úspora až 20 %. Aj keď ste na cestách, pohodlne si môžete znížiť teplotu miestností.

Elegantný, nadčasový dizajn

Priestorový regulátor je k dispozícii v dvoch farebných variantoch – jednoduchý a nenápadný v bielej alebo ako skutočná pastva pre oči v čiernej. Voliteľne so svetelným rámčekom pre nepriame osvetlenie. Displej má štandardne modernú LED maticu.

Smarthome – SCI-FI?

V Rehau sme presvedčení, že riešenia smarthome a internet vecí (IoT) nie je sci-fi. Naopak tento trhový segment je jedným z najdynamickejšie sa rozvíjajúcim, a to nielen v TZB. Riešenia však musia byť jednoduché a cenovo dostupné. NEA SMART 2.0 možno do systému smarthome jednoducho zapojiť prostredníctvom domácich asistentov, ako je napr. Amazon Alexa alebo Google asistent (aktuálne v príprave). Sú to zariadenia, ktorých obstaranie zaťaží rodinný rozpočet maximálne niekoľko desiatkami EUR a vedia spojiť do kompaktného celku vykurovanie, chladenie, vetranie, osvetlenie, žalúzie alebo domáce multimédiá, ktoré sú s nimi kompatibilné. Aktuálne je sú už v ponuke desiatky výrobkov od rôznych značiek. Všetko je možné ovládať dokonca hlasovými pokynmi, dočasne však len vo vybraných cudzích jazykoch, na rozšírení sa však postupne pracuje.

NEA SMART 2.0 – moje riešenie pre reguláciu podlahového vykurovania