11. ročník súťaže Najlepšie obnovený bytový dom pozná svojich víťazov. Prvé miesto si odniesol bytový dom na ul. Arm. gen. L. Svobodu v Prešove. Ceny odovzdali na medzinárodnom veľtrhu CONECO/RACIOENERGIA v bratislavskej Inchebe.

Súťaž organizuje Prvá stavebná sporiteľňa so Združením pre podporu obnovy bytových domov a vydavateľstvom odborných časopisov V. O. Č. Slovakia. Prihlásiť sa môžu správcovia bytových domov, bytové družstvá a spoločenstvá vlastníkov bytových a nebytových priestorov, ktorí sú klientmi PSS. Hlavnou podmienkou zapojenia sa do súťaže je, aby v danom roku zrealizovali aspoň jednu zo súčastí celkovej obnovy bytového domu. V súťaži sa udeľujú ocenenia za 1., 2. a 3. miesto (finančné ceny 1 700, 700 a 350 €) pre najlepšie obnovený bytový dom, cena verejnosti a cena za architektonické stvárnenie.

ts nobd1

ts nobd 2
1. miesto
získal bytový dom na ul. Arm. gen. L. Svobodu v Prešove
Dom do obnovy investoval vyše 600 tisíc eur. V rámci rekonštrukcie zrealizovali obnovu obvodového plášťa, inštalovali termostatické ventily, obnovili balkóny a lodžie, vymenili stúpačky, zateplili a zaizolovali strechu. V budúcnosti očakávajú pod vplyvom zrealizovaných prác až 70-percentnú úsporu nákladov.

ts nobd 3

ts nobd 4
2. miesto
získal bytový dom na Lodnej ulici v Komárne
Majitelia bytov očakávajú po zrealizovaní prác až 56-percentnú úsporu pôvodných nákladov. V tomto dome sa zateplila fasáda, odstránili sa systémové poruchy, vyregulovala sa vykurovacia sústava, vymenili sa okná, zrekonštruovala sa strecha a boli vykonané ďalšie práce. Obnova bytového domu stála vyše 320 tisíc eur.

ts nobd 5

ts nobd 63. miesto
získal bytový dom v Centre II. v Dubnici nad Váhom
V tomto dome sa rovnako zateplil a obnovil obvodový plášť fasády, inštalovali sa termostatické ventily, rekonštruovali sa balkóny a lodžie, vymenili sa spoločné rozvody, rekonštruovali sa elektroinštalácie a výťahy, vymenili sa okná a pod. Keďže ide o veľký bytový dom, do obnovy sa investoval takmer milión eur. Majitelia podľa predpokladu ušetria až 50 % nákladov.

ts nobd 7

ts nobd 8

Aj tento rok v rámci súťaže udelili špeciálne ceny. Cenu verejnosti na základe hlasovania na tzbportal.sk získal bytový dom v Tvrdošíne a cenu za architektonické stvárnenie bytový dom vo Vranove nad Topľou.

Kontakt pre médiá:
PhDr. Radovan Slobodník
vedúci odboru komunikácie
mobil: 0915 777 319
mail: komunikacie@pss.sk, rslobodnik@pss.sk