Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

 

Inovatívne tepelné čerpadlo značky Vaillant získalo 3. miesto v kategórii najlepší exponát veľtrhu Aquatherm Nitra 2019. Značka Vaillant ho uviedla na trh v snahe domácnostiam ešte viac uľahčiť využívanie zelených energií.

 

stanok vaillantStánok značky Vaillant na nedávnom veľtrhu Aquatherm v Nitre.

 

Jednoduchšia inštalácia a nový technický dizajn. Tým sa vyznačuje ocenené tepelné čerpadlo aroTHERM Split typu vzduch/voda s oddeleným chladivovým okruhom. Spoľahlivo vykuruje, chladí a pripraví aj teplú vodu. Vhodné je nielen pre novostavby, ale aj rekonštrukcie. Pozostáva z interiérového modulu a vonkajšej jednotky tepelného čerpadla. Je mimoriadne tiché, osvedčilo sa i v susedstvách s hustejšou zástavbou. Získalo tiež prestížne ocenenie Red Dot Design Award 2018.

 

novinkaVonkajšia jednotka tepelného čerpadla Vaillant aroTHERM Split vzduch/voda.

 

Ďalšou z noviniek, ktoré boli predstavené na veľtrhu, je recoCOMPACT exclusive. Ide o vnútorné tepelné čerpadlo typu vzduch/voda, zásobník teplej vody a centrálnu vetraciu jednotku – v jedinom, kompaktnom zariadení. Značka Vaillant ukázala na Aquatherme aj nové, vnútorné tepelné čerpadlo versoTHERM plus, plynové kotly z radu ecoTEC a reguláciu pre ovládanie vykurovania cez smartfón.