V rámci rozširovania produktového portfólia predstavuje Tork patriaci pod značku Essity čistiace utierky s povrchom z mikrovlákna. Odstraňujú špinu a prach účinnejšie už pri prvom zotretí, čo umožňuje personálu venujúcemu sa upratovaniu rýchlejší prechod k ďalším úlohám. Inovatívny produkt pomáha zaistiť bezpečie a čistotu bez zvyšovania výdavkov.

Najväčšou výhodou používania utierok z mikrovlákna je ich schopnosť zachytiť a zadržať častice. Utierky sú účinné vďaka veľmi jemným vláknam, ktoré prach a mikróby nepresúvajú iba z miesta na miesto, ale ich zachytávajú. Vďaka polyamidovým vláknam perfektne absorbujú. Navlhčená utierka zabezpečí veľmi dobrú úroveň upratovania aj bez použitia chemikálií.

Tork ponúkne tento produkt v štyroch farbách – červenej, modrej, zelenej a žltej. To umožňuje vyčleniť používanie utierok pre rôzne priestory. Vďaka rozlíšeniu podľa farieb tak môžeme lepšie kontrolovať, ktorá utierka z mikrovlákna bola použitá v umyvárni a ktorá sa používa napríklad v blízkosti pacientov. Niektoré štáty (napr. Nemecko) už tento systém úspešne používajú.

Mikrovlákno je typ vlákna s jemnosťou menšou než 1 dtex. Je to základné kritérium, ktorému by sme mali pri výbere produktu z mikrovlákna venovať pozornosť. Dôležité je aj jeho zloženie. Na trhu sú utierky vyrobené zo 100 % polyesteru, ale produkty zložené zo zmesi polyesteru aj polyamidu sú oveľa účinnejšie (optimálny pomer je asi 70 – 80 % polyesteru a 20 – 30 % polyamidu). Veľmi dôležitý je aj proces oddeľovania vlákien počas výroby – v tomto prípade vznikajú extrémne tenké vlákna, čo zaisťuje vyššiu efektivitu a odolnosť (viac ako 300 vypraní). Čím viac vlákien utierka obsahuje, tým lepšie plní svoju funkciu.

Ak navštívite web spoločnosti Tork, môžete si objednať vzorku nového produktu zdarma a sami sa presvedčiť o výhodách mikrovlákien.