Sto Slovensko, s.r.o.

Originálne riešenie fasády so šablónami

Systém kreatívnych omietok StoSignature dovoľuje tvorbu originálnej povrchovej úpravy, presne podľa predstáv architekta a investora. Jeho možnosti ukazuje aj fasáda nového detského centra Kita v nemeckom Frankfurte. Centrá Kita Frankfurt sa starajú o deti predškolského veku a jedno z takýchto zariadení je aj v novej rezidenčnej oblasti New Atterberry v severovýchodnej časti Frankfurtu. Pouličná severná fasáda objektu svojím kreatívnym dizajnom originálne a súčasne nenápadne napovie, komu je budova určená.

Vízia architektov pretavená do reality

Cieľom architektov z bolo vytvoriť fasádny ornament, ktorý by umožnil, aby na severnej strane objektu s veľkou a čiastočne uzavretou fasádou vznikol jemný a nenápadný obraz. Východiskom bola myšlienka použiť ako grafický motív papierové reťazce z detstva. Tvorcovia nechceli vytvoriť jasnú a očividnú grafiku, ale aby bol nápad rozpoznateľný až pri pozornejšom pohľade.

Aplikácia kreatívnych omietok StoSignature

Z pohľadu realizácie nešlo o nijak zložité riešenie, naopak – použitý typ dizajnovej omietky by sa ľahko mohol aplikovať omnoho častejšie. Aplikácia spočívala v použití dvoch rôzne zrnitých omietok a v jednoduchých, ručne vyrábaných drevených šablónach, presne rozmiestnených pod sebou v radoch. Primárna, plne funkčná vrstva hladkej omietky tvorí základ druhej, hrubej vrstvy omietky, aplikovanej ako dekorácia. Táto technika môže byť použitá k implementácii všetkého: od jednoduchých, geometrických tvarov až po zložitejšie vzory.

Objednajte si bezplatné vzorky kreatívnych omietok StoSignature

Aj táto realizácia ukazuje, ako je možné vďaka unikátnemu systému materiálov, textúr, techník a efektov StoSignature tvorivým spôsobom využiť kombináciu dostupných omietok a povrchových úprav a s ich prispením vytvoriť zaujímavú a originálnu fasádu. Fascinujúci svet omietok StoSignature vám priblíži aj box vzoriek s najobľúbenejšími povrchmi a štruktúrami. Aj vďaka nemu sa na vlastné oči presvedčíte, že s naším systémom kreatívnych omietok je možné takmer všetko, a že konečný vzhľad fasády závisí len od predstavivosti architekta. Stačí, ak na stránkach www.sto.sk/fasady vyplníte náš registračný formulár a my Vám zašleme výber tých najobľúbenejších kreatívnych štruktúr zo systému StoSiganture.