Jedným z hlavných prúdov súčasného dizajnu je minimalizmus. Ľudia začínajú čoraz viac uprednostňovať jednoduché riešenia a stále väčší dôraz kladú na funkčnosť. Dizajnéri sú tak nútení hľadať jednoduché riešenia a vizuálne z nich vyťažiť maximum. Na prvý pohľad sa to môže zdať jednoduché, no minimalizmus si vyžaduje dokonalú predstavu dizajnéra a maximálnu precíznosť, posadnutosť drobnými detailmi, ktoré rozhodnú o úspechu alebo neúspechu celého návrhu.

 

Výrobné družstvo Javorina je známe svojou nadčasovosťou, ktorá je sprievodným znakom veľkej väčšiny sortimentu značky. Ak je totiž o konkrétny model postele rovnaký záujem aj po 20 rokoch na trhu, rozhodne môžeme o nadčasovosti hovoriť.

 

vesiak 

 

Dizajnový vešiak TVAR

Možno sa zdá, že vešiaky už nemajú čím prekvapiť, no opak je pravdou. Práve ich relatívna jednoduchosť dáva priestor na vyniknutie detailov. Vešiak TVAR rozhodne jednoduchosťou zaujme a prevedením prekvapí. Za jeho dizajnom stojí slovenský dizajnér Tomáš Král, ktorý aktuálne pôsobí vo Švajčiarsku. Talentovaný dizajnér svojím nápadom potvrdil, prečo je tak úspešný vo svete. Jednoduchý, len 27 cm vysoký vešiak z masívneho dubového sa na stenu pripevňuje bajonetovým závesom. Svojím tvarom nadväzuje na pôvod materiálu a pripomína konáre vychádzajúce z kmeňa stromu. Lesk a farbu mu zaručuje naolejovaný povrch.

Cena vešiaka je od 20 eur.

 polica 

Polica VETVA

Dvojica českých dizajnérov zo Studia Vrtiška • Žák je známa svojou inklináciou k minimalizmu potvrdila to aj v produktoch navrhnutých pre Javorinu. Mimoriadne úspešné sú stolíky HRIB no dizajnérskym klenotom možno nazvať aj policu VETVA. Do interiéru vnesie nádych prírody a tatranských lesov a to nie len vôňou masívneho dreva, z ktorého je vyrobená, ale aj samotným vizuálnym prevedením produktu, pripomínajúceho odkladací priestor skôr v korune stromu, ako na stene.

Cena police je od 199 eur.

 

forcone 

 

Dizajnový vešiak FORCONE

Praktický dizajnový vešiak FORCONE z masívneho dubového materiálu patrí v sortimente Javoriny medzi stálice. Dizajn má na svedomí talianska dizajnérka Eugenia Minerva, ktorá má za sebou aj množstvo ďalších úspešných návrhov a to nie len pre Javorinu. Vešiak, ktorý s univerzálnou výškou 170 cm ponúka dostatočný komfort pre všetkých, zaujme spojením moderného tvaru s tradičným dubovým masívom. Vďaka tomu dokáže FORCONE  Vyniká detailmi, z ktorých najzaujímavejším a najpraktickejším sú zápustky v hornej časti, umožňujúce praktické uchytenie pútka.

Cena vešiaka je od 239 eur.