REHAU s.r.o.

Aktuálna situácia nám odhalila množstvo možností a potenciálu v online komunikácii, či už vo forme práce z domu, virtuálnej komunikácie so zákazníkmi alebo dokonca aj výstav a odborných konferencii, ktoré taktiež prekročili brány online priestoru.

Takejto možnosti sa chopila aj spoločnosť REHAU a dňa 28.1.2021 zorganizovala prvý ročník medzinárodnej konferencie s názvom bkt.summit s podtitulom „moderný trend pre teplo a chlad v budovách“. Témou konferencie, ako už aj názov napovedá bolo  temperovanie betónového jadra, ktoré sa v odborných kruhoch nazýva nemeckou skratkou „BKT“.  Spoločnosť Rehau ako hlavný organizátor konferencie patrí k popredným pionierom v oblasti tepelne aktivovaných stavebných konštrukcií, preto aj skratka BKT pochádza z nemčiny (BetonKernTemperierung),

Na konferencii sa predstavili poprední odborníci z Rakúska, Česka a Slovenska ktorí prezentovali svoje skúsenosti, a to nielen teoretické, ale predovšetkým praktické: z prípravy, výstavby ako aj prevádzky moderných obytných, či komerčných budov s BKT.  Úlohu moderátorov na konferencii prevzala šarmantná dvojica pani architektka Andrea Borská a prof. Dušan Petráš, ktorý zároveň svojou prednáškou celú konferenciu zahájil.

Počas 8 hodín zaznelo 25 podnetných prednášok, ktoré priniesli  pre niekoho veľa nových informácii k téme vykurovania a klimatizácie budov pomocou tepelne aktivovaných stavebných konštrukcií BKT, ktoré aktuálne stojí tesne pred svojím masovým rozšírením do stavebnej praxe na Slovensku a Česku.

Viac ako 30 ročný vedecký výskum a dôsledné praktické overenie tejto technológie budúcnosti, najmä v oblasti administratívnych a komerčných budov, je vo vysoko pokročilom štádiu, preto sa jej nasadenie v praxi už môže oprieť o zabezpečený terén. Stovky realizovaných stavieb v blízkom okolí sú toho dôkazom, misiou konferencie bkt.summit bola preto popularizácia vykurovania a chladenia BKT v kruhu odbornej verejnosti v branži TZB, architektúry, stavebníctva a realít.

Samotná konferencia bola rozdelená do troch prednáškových blokov, po ktorých nasledovali panelové diskusie k predneseným príspevkom. Diváci mali počas celého summitu možnosť klásť svoje dotazy a otázky cez sli.do.

Spestrením podujatia bola krátka, veľmi aktuálna prednáška k téme ako kompenzovať menej pohybu počas home office a karantény.

Záujem širokého publika z kruhov odbornej verejnosti v stavebníctve, architektov, developerov a stavebníkov si ceníme. Registrácie z Česka a Slovenska presiahli počet 850, pričom naživo konferenciu sledovalo až 438 účastníkov. Navyše viac ako 220 z nich sa aktívne zapojilo cez platformu sli.do vo forme otázok, komentárov a lajkov.

Veríme,  že konferencia priniesla všetkým zúčastneným veľa hodnotných informácií, ktoré budú môcť aj prakticky zužitkovať. Ďakujeme všetkým účastníkom aj registrovaným , všetkým partnerom, ktorý event podporili a v neposlednom rade všetkým prezentujúcim za ich hodnotné príspevky  a tešíme sa na ďalší ročník.

Celý program aj samotný záznam z tejto zaujímavej konferencie si môžete pozrieť tu:

Teaser pohľad do zákulisia: https://youtu.be/7jDutZ0l6ss