Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Tepelné čerpadlá sú vhodné nielen pre novostavby, ale aj pre modernizácie rodinných domov. Spoznajte najmodernejšie z nich – ich benefitmi sú šetrenie, vykurovanie, chladenie, príprava teplej vody či flexibilné ovládanie na diaľku cez smartfón.

Všetky tieto výhody prinášajú tepelné čerpadlá značky Vaillant. Ide o zariadenia, ktoré využívajú až 75 % energie z okolitého prostredia – zo vzduchu, podzemnej vody či zeme.

Udržateľné riešenia

Ohľaduplné k životnému prostrediu a namontované za jediný deň. Tým sa môže pochváliť monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM plus vzduch/voda. Postará sa o komfortné chladenie, vykurovanie aj o teplú vodu. A to v novostavbe i staršom rodinnom dome, s podlahovým vykurovaním i s radiátormi. Zariadenie je naplnené prírodným chladivom R290, ktoré mu umožňuje podať nadpriemerný výkon (vysoká výstupná teplota) a zároveň znižuje uhlíkovú stopu. Vďaka systémovému regulátoru, internetovému modulu a aplikácii v smartfóne môžete mať aroTHERM plus dokonale pod kontrolou. Systém pozostáva z dvoch častí, tepelného čerpadla umiestneného vonku v záhrade a interiérovej jednotky uniTOWER plus (so zabudovaným 185 l zásobníkom teplej vody).

aroTHERM Split

Teplo aj teplá voda

Ak je jednou z požiadaviek jednoduchá, rýchla inštalácia, riešením môže byť tepelné čerpadlo aroTHERM Split vzduch/voda. Zabezpečí teplo v interiéroch, chladenie i dostatok teplej vody. K tomu nižšie účty za energiu a o tretinu menej emisií. Je jedným z najtichších tepelných čerpadiel typu vzduch/voda na trhu, osvedčeným aj v susedstvách s hustejšou zástavbou. Pozostáva z vonkajšej jednotky a interiérového modulu uniTOWER, ktorý vo svojom vnútri ukrýva 185 l zásobník a dokáže pokryť bežné požiadavky štvorčlennej rodiny na teplú vodu.

Mimoriadne šetrné

Ak hľadáte výnimočne šetrné riešenia, takými sú tepelné čerpadlá s označením Green iQ. Sú v maximálnej miere ekologické, inteligentné a univerzálne, dokážu totiž využívať jeden z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Je iba na vás, pre ktorý zdroj sa rozhodnete. Majú nízke prevádzkové náklady a okrem vykurovania je samozrejmosťou aj chladenie. Vhodné sú do klasických i nízkoenergetických domov a dosahujú výstupnú teplotu 65°C. Majú zabudovaný internetový modul a umožňujú aj ovládanie na diaľku. Jednoduchú inštaláciu má zariadenie flexoTHERM exclusive typu vzduch/voda. Ak požadujete aj komfort s teplou vodou, zvoľte si tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive so zabudovaným 185 l zásobníkom teplej vody.

flexoTHERM exclusive

Len vo vnútri domu

Minimálne nároky na priestor má vnútorné tepelné čerpadlo versoTHERM plus vzduch/voda. Dokáže zabezpečiť tepelnú pohodu v interiéri, chladenie a v kombinácii s externým zásobníkom aj dostatok teplej vody. Nepotrebuje vonkajšiu jednotku, čo výrazne uľahčuje montáž. Inštaluje sa iba dovnútra domu, s prieduchmi cez obvodovú stenu. Patrí medzi najtichšie vnútorné tepelné čerpadlá, jeho hlučnosť je porovnateľná s modernou chladničkou. Nízke prevádzkové náklady dosahuje vďaka vysokej účinnosti. Systém môžete ovládať s inteligentným regulátorom, a spolu s internetovým modulom aj aplikáciou v smartfóne. Všetky tepelné čerpadlá Vaillant dokážu spolupracovať s fotovoltickými i vetracími systémami.

versoTHERM plus