Unikátna technólogia Wind-Free™ v klimatizáciách

Samsung Electronics je známy inovatívny líder v mnohých elektronických odvetviach, medzi ktorými nechýbajú ani klimatizácie. Klimatizačné jednotky Samsung sa môžu ako jediné na svete už štyri roky hrdiť technológiou Wind-Free™. Táto technológia je spôsob tzv. bezprievanového chladenia alebo bezprievanového prúdenia vzduchu cez mikrootvory rýchlosťou do 0,15 m/s – čo definuje ASHRAE norma ako „Still air“ = bezvetrie.

Princíp Wind-Free™ technológie tkvie v tom, že v prednom paneli nástennej jednotky sú vytvorené tisíce mikrootvorov. Po dosiahnutí požadovanej teploty klasickým rýchlym lamelovým chladením sa jednotka prepína do Wind-Free™ režimu chladenia, lamela sa zatvára a chladný vzduch je distribuovaný do priestoru pomalou rýchlosťou bez nepríjemného prievanu.

Harmonizácia a inteligentnejší spôsob života

Nové funkcie dokonale prispôsobujú prevádzku potrebám a zvykom užívateľa. Nástenné jednotky pre rezidenčné aplikácie sú dodávané v troch verziách – Elite, Avant a Comfort. Všetky typy sú vybavené umelou inteligenciou a Wi-Fi propojením. Táto umelá inteligencia (AI Auto Comfort funkcia) sleduje zvyklosti užívateľa a na základe naučených informácií a vonkajších podmienok automaticky nastaví vhodný režim – vrátane ­ Wind-Free™ režimu chladenia alebo rýchleho chladenia. Integrovaný Wi-Fi modul s aplikáciou SmartThings umožňuje nastavenie parametrov vášho klimatizačného systému pomocou inteligentného telefónu odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Môžete využiť aj niektorého z digitálnych asistentov ako je Samsung Bixby, Google Assistent alebo Amazon Alexa a ovládať klimatizáciu hlasom. Rovnako je k dispozícii aj štandardné ovládanie pomocou infračerveného ovládača, ktorý je súčasťou dodávky alebo káblovým ovládačom dodávaným ako príslušenstvo.

Jednotka Elite je navyše vybavená integrovaným detektorom pohybu, ktorý umožňuje nastavenie priameho alebo nepriameho prúdenia vzduchu na osoby v miestnosti. Rovnako je ho možné využiť na sledovanie prítomnosti osôb v miestnosti a prípadné vypnutie klimatizácie – takýmto spôsobom je možné ušetriť až 43 % nákladov.

Dýchajte lepšie vďaka viacstupňovej filtrácii vzduchu

Ponúkané 3 typy Wind-Free™ nástenných klimatizačných jednotiek sa líšia rozdielnou filtráciou vzduchu. Jednotky Elite a Avant sú vybavené 2-stupňovou filtráciou. Celá plocha násavacej mriežky je pokrytá filtrom Easy Filter Plus, ktorý sa dá jednoducho zložiť a vyčistiť. Tento antibakteriálny jemný filter zachytáva vďaka vysokej hustote nielen prach a nečistoty, ale zároveň chráni aj samotnú jednotku. Druhý stupeň filtrácie vzduchu zabezpečuje tzv. Tri-Care Filter. Vďaka zeolitovému povrchu filter zachytáva jemný prach, pohlcuje vírusy a alergény a aktívne ióny striebra redukujú výskyt baktérií s účinnosťou až 99 %. Jednotky Comfort sú vybavené len filtrom Easy Filter Plus. Všetky jednotky sú vybavené funkciou Auto Clean, ktorá zabezpečuje hygienickú čistotu tepelného výmmeníka tak, aby sa zabránilo vzniku baktérií a nepríjemného zápachu.

Energeticky aj ekonomicky účinné chladenie

Wind-Free™ nástenné klimatizačné jednotky vďaka využívaniu viackrokového chladenia – rýchle chladenie, chladenie v režime Wind-Free™ alebo aj Eco režim pre chladenie aj vykurovanie sa vyznačujú vysokou triedou energetickej účinnosti – až A+++. Pri Wind-Free™ chladení dochádza k úspore elektrickej energie až o 77 %

Prémiové modely Elite sú dostupné v nominálnych chladiacich/vykurovacích výkonoch 2,5 – 3,5 kW / 3,2 – 4,0 kW s triedou účinnosti A+++. Jednotky Avant a Comfort sú dostupné v nominálnych chladiacich/vykurovacích výkonoch 2,5 – 6,5 kW/3,2 – 7,4 kW s triedou účinnosti A++.

Vnútorné nástenné klimatizačné jednotky Wind-Free™ je možné pripojiť aj do systému Multi split a systému VRF, teda je možné pripojenie viacerých vnútorných jednotiek na jednu vonkajšiu jednotku. Unikátnou technológiou Wind-Free™ sú vybavené aj ďalšie vnútorné jednotky – kazetové 1-cestné a 4-cestné jed­notky.