Moderné kamerové systémy nie sú dnes len o monitorovaní pohybu ľudí.  Mobotix od Konica Minolta to veľmi dobre vie. Pripravili sme pre vás niekoľko inšpiratívnych príkladov kde všade sá dá moderný kamerový systém, akým je napríklad Mobotix, použiť.

PRIEMYSEL

Optimalizácia výroby pomocou video kontroly

Spoločnosť STO AG sídliaca v Nemecku je predným výrobcom izolačných a náterových systémov. Pre zvýšenie svoje konkurencieschopnosti sa firma rozhodla do výrobných priestorov nainštalovať IoT riešenie spoločnosti Mobotix, ktoré pozostávalo z 8 duálnych kamier a 12 jednomodulových kamier. Tie nepretržite zaznamenávajú snímky vo vysokom rozlíšení a monitorujú výrobné zariadenia, zabraňujú prestojom a poskytujú presnú analýzu prípadných porúch.

PREDAJNE

Video kontrola ako preventívne aj bezpečnostné opatrenie

Predajne áut boli odjakživa veľkým lákadlom pre zlodejov. Pre ochranu takýchto rozsiahlych predajní priniesol Mobotix riešenie s menším množstvom výkonných kamier. Každá duálna kamera je vybavené fotosenzitívnym senzorom s veľkým rozlíšením, vymeniteľným objektívom a uhlom záberu od 15° až do 180°. Samozrejmosťou je softvér pre detekciu pohybu, ktorý monitoruje priestor aj pri minimálnych svetelných podmienkach.

DOPRAVA

Ochrana nástupísk metra

Stanice metra patria na celom svete k najrušnejším priestorom. Neraz sú spojené s vandalizmom, drobnými krádežami či útokmi na ľudí. V talianskej Bologni bolo na staniciach metra nainštalovaných celkovo 318  vonkajších kamier od spoločnosti Mobotix. Tie majú za úlohu zabraňovať kriminalite a zaisťovať dôkazy o trestnej činnosti. Všetky kamery zaznamenávajú obraz s vysokým kontrastom bez rozmazania pohybu, dokonca aj na zle osvetlených miestach akými sú napríklad výťahy.

VZDELÁVANIE

Kontrola vo výskumnej stanici

Najväčší ľadovec v Európe je chránený kamerami Mobotix. Vďaka nim môžu členovia úradu pre civilnú ochranu na Islande pozorovať prírodné živly a varovať miestne obyvateľstvo pred prípadným ohrozením. Všetky kamery pracujú v extrémnych podmienkach. Sú robustné, odolné voči teplotám až do -40°. Ich prednosťou je aj to, že okrem mechanických častí sú v podstate bezúdržbové.

ZDRAVOTNÍCTVO

Monitoring hospicu

Pacienti s demenciou v Holandskom meste Savelberg majú o svoju bezpečnosť postarané. Dopomáhajú k tomu aj kamery Mobotix. Detekcia videa, zvuku, pohybu a  elektronické náramky uľahčujú prácu ošetrovateľom

KULTÚRA

Sauna a verejné priestory bez krádeží a vandalizmu

Sauna vo fínskom meste Löyly je známa tým, že ju ročne navštívi tisícky návštevníkov. Rozsiahle vonkajšie priestory so stovkami ľudí sú chránene duálnymi kamerami Mobotix. Vo vnútri je monitorovaná pokladňa, hlavný vchod ako aj všetky miesta kde hrozí riziko pošmyknutia. Vďaka kamerovému systému Mobotix došlo k výraznému zníženiu obstarávacích a prevádzkových nákladov.