Taconova Group

Nové inteligentné a energeticky úsporné výrobky

Kompaktné, robustné a výkonné. To sú osvedčené obehové čerpadlá firmy Taconova, ktoré sa vyznačujú mimoriadne vysokým technickým štandardom, presvedčivou účinnosťou a rozmanitými možnosťami použitia. V súlade s firemným heslom „comfort solutions“ chce Taconova uľahčiť svojim partnerom z priemyslu a obchodu každodennú prácu v tejto oblasti a má preto v sortimente obehové čerpadlo s jednoduchou inštaláciou, vhodné pre najrôznejšie oblasti použitia – od klasického vykurovania, cez solárne zariadenia až po cirkuláciu teplej vody.

TacoFlow3 Max Pro s novými funkciami

V oblasti vykurovania a chladenia pokrývajú osvedčené obehové čerpadlá s mokrým rotorom rozsiahle spektrum výkonov. Vďaka synchrónnemu motoru s permanentnými magnetmi, ktorý zaručuje obzvlášť tichú prevádzku, sú modely TacoFlow3 Max a TacoFlow3 Max Pro vhodné aj pre komerčné aplikácie, a to pre objemy až do 12 m³/h a požadované dopravné výšky až 10,4 m. Oba modely pokrývajú teplotný rozsah od -10 °C do 110 °C, takže môžu byť použité pre vykurovanie, chladenie a aj v solárnych aplikáciách. Čerpadlá možno ľahko a bezpečne inštalovať pomocou prípojnej zástrčky. Vzhľadom k tomu, že zástrčka je rovnaká pre kompletný sortiment čerpadiel firmy Taconova, je okrem toho výrazne uľahčená výmena obehového čerpadla. Čerpadlo TacoFlow3 Max Pro ponúka oproti štandardnej verzii ďalší režim a doplnkové funkcie. Požadovanú minimálnu a maximálnu rýchlosť možno plynulo nastavovať a namiesto dvoch je možné zvoliť päť kriviek proporcionálneho a konštantného tlaku.

Aby bola prevádzka čerpadiel ešte šetrnejšia k tepelným zdrojom, vybavila Taconova čerpadlá TacoFlow3 Max Pro novými funkciami s úsporou energie: funkcia „noc“ a funkcia „dovolenka“. Prvú funkciu môže kúrenár nastaviť pri inštalácii čerpadla trvalo jednoduchým stlačením tlačidla. Ak čerpadlo zistí pokles teploty vody pre vykurovanie od 15 do 20 °C v priebehu dvoch hodín, aktivuje automaticky funkciu nočného poklesu. Pri vzostupe teploty vody pre vykurovanie prepne čerpadlo automaticky späť do predchádzajúceho nastavenia. Maximálna prevádzková doba funkcie nočného poklesu činí desať hodín, následne prejde čerpadlo automaticky do pôvodného režimu. Ďalšie úspory energie zabezpečuje nová funkcia „dovolenka“, ktorú môže koncový užívateľ v prípade potreby aktivovať sám stlačením tlačidla. Táto funkcia je vhodná k úspore elektrickej energie v teplejších mesiacoch roka. Čerpadlo sa pritom vypne, vo funkcii zostáva iba elektronika. Aby sa zabránilo upchatiu čerpadla usadeninami obsiahnutými vo vode pre vykurovanie, zapne sa čerpadlo v tomto režime automaticky každú hodinu na minútu pri minimálnych otáčkach. Všetky nastavenia a prevádzkové údaje sú pohodlne zobrazované na rozšírenom farebnom LED displeji, čo odborníkom výrazne uľahčuje inštaláciu, ovládanie a údržbu čerpadla.

Inteligentné obehové čerpadlo TacoFlow2

S TacoFlow2, TacoFlow2 ADAPT a TacoFlow2 eLink rozdeľuje spoločnosť Taconova sortiment obehových čerpadiel pre vykurovanie do troch kategórií. Všetky sú vybavené najmodernejšími synchrónnymi motormi s permanentnými magnetmi, ktoré zaisťujú veľmi tichú a bezpečnú prevádzku a najrozmanitejšie možnosti a funkcie nastavenia. Okrem toho podporujú kvadratickú reguláciu, automatickú funkciu odvzdušnenia a automatickú antiblokovaciu funkciu Auto-unlock, ktorá uvoľňuje pomocou vibrácií usadené častice nečistôt v čerpadlách. Prostredníctvom funkcie ActiveADAPT sa navyše každých 30 minút ukladá príslušné vyťaženie čerpadiel a ich otáčky sa automaticky prispôsobí okolitým podmienkam. Dobre čitateľné LED displeje poskytujú jasné informácie o príslušnom prevádzkovom stave čerpadiel, ktoré patria medzi najmenšie a najkompaktnejšie na trhu. Všetky modely majú záruku päť rokov.

U TacoFlow2 eLink existuje dodatočne k funkciám ActiveADAPT možnosť vykonať nastavenie čerpadla bezdrôtovo pomocou smart prístrojov (mobilné telefóny alebo tablety). Cez aplikáciu eLink sú možné dodatočné, ešte jemnejšie nastavenia, ktoré môžu byť ukladané a zaprotokolované. Cez Bluetooth možno čerpadlo spojiť s graficky sympatickou a intuitívne ovládateľnou aplikáciou. Riadenie, načítanie, rozčlenenie, protokolovanie, ukladanie, e-mailovanie – to a mnoho ďalších pracovných krokov môže byť pohodlne vykonané bezdrôtovo. Ako všetky obehové čerpadlá Taconova sa aj TacoFlow2 eLink vyznačuje bezpečnou, spoľahlivou a energeticky efektívnou prevádzkou. Vďaka dvojitej izolácii nie je potreba uzemnenie, funkcia AutoUnlock sa postará o dodatočnú bezpečnosť. S dopravnými výškami 6 m a 7 m, maximálnym objemovým prúdom 4,4 m³/h a teplotami od 2 °C do 110 °C sa TacoFlow2 eLink používa v systémoch kúrenia s jednou a dvoma rúrami, v podlahových kúreniach a v solárnych zariadeniach. Výhody TacoFlow2 eLink sú pre záujemcov zhrnuté vo videu na https://www.taconova.com/de/elink/. Na tomto odkaze je možné tiež stiahnutie bezplatnej aplikácie s demoverziou.