Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

 

Hľadáte inovatívne a spoľahlivé riešenie vykurovania? Vyskúšajte zariadenia s nemeckou kvalitou, nízkymi prevádzkovými nákladmi a s ovládaním na diaľku – pomocou internetu, smartfónu a aplikácie. Osvedčili sa na vykurovanie, prípravu teplej vody i chladenie.

 

Reč je o tepelných čerpadlách Vaillant flexoTHERM a flexoCOMPACT exclusive. Sú označené etiketou Green iQ, ktorá je určená len pre trvalo udržateľnú, vysokoúčinnú technológiu so schopnosťou inteligentného internetového pripojenia.

 

vaillant

Tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive a vonkajšia jednotka aroCOLLECT.

Pre novostavby i modernizácie

Tepelné čerpadlá Vaillant Green iQ sú vhodné pre novostavby, do klasických i nízkoenergetických rodinných domov, aj pre menšie bytové domy. Dajú sa integrovať aj do existujúceho vykurovacieho systému (vďaka výstupnej teplote až 65 °C) alebo použiť pre rozšírenie na kombinovaný systém. Využívajú zdroj tepla podľa výberu, či už je to zem, voda alebo vzduch. Vnútorná jednotka je flexibilne naprogramovaná pre každú z možností, závisí len od zákazníka, ktorú si nakoniec vyberie. Dôležitou informáciou je, že životné prostredie môže poskytnúť až 75 % potrebnej energie zadarmo. A aká je najčastejšia voľba? Tepelné čerpadlo Green iQ sa zvykne kombinovať napríklad s vonkajšou jednotkou vzduch/voda s názvom aroCOLLECT, čo zákazníci obľubujú najmä pri modernizáciách vďaka jednoduchej montáži. Vonkajšia jednotka aroCOLLECT sa inštaluje vonku na pozemku a vyžaduje len minimálny priestor. Bez straty účinnosti môže byť umiestnená až 30 m od tepelného čerpadla a využíva teplo zo vzduchu až do -22 °C. U novostavieb je častou voľbou typ zem/voda, teda kombinácia tepelného čerpadla s horizontálnym zemným kolektorom či geotermálnou sondou. Pri type voda/voda býva nevyhnutná studňa alebo iný výdatný zdroj vody.

 

vaillant muz

Multifunkčné tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive.

 

Praktické a spoľahlivé riešenia

Ak hľadáte čo najpraktickejšie riešenie, najvyšší komfort teplej vody na minimálnom priestore ponúka zariadenie flexoCOMPACT exclusive. Ide totiž o kombináciu tepelného čerpadla a 185 l zásobníka teplej vody v jednom zariadení. Tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive je pripravené aj na spoluprácu so zásobníkmi teplej vody geoSTOR VIH RW 300 alebo s multifunkčným zásobníkom allSTOR exclusive. Zásobníky možno ľahko integrovať do existujúceho vykurovacieho systému alebo ich použiť pre rozšírenie na hybridný systém. Ak ste zvedaví na technické parametre, tepelné čerpadlá Green iQ sú dostupné vo výkonových radoch 5, 8, 11, 15, 19 kW. Zaraďujú sa do triedy A++/A+++ a majú novovyvinutý vysokoúčinný chladivový okruh, ktorým dosahujú vysoké COP. Majú zabudovaný merač spotreby elektrickej energie a energetického výnosu z okolitého prostredia. Ide o mimoriadne tiché, zvukovo optimalizované zariadenia.

 

vaillant veze

Tepelné čerpadlá Vaillant Green iQ: flexoTHERM a flexoCOMPACT exclusive.