Taconova rozširuje sortiment čerpadiel

 

Srdcom každého vykurovacieho systému je obehové čerpadlo, nepostrehnuteľne zabudované napr. v pivnici. Udržuje vykurovací systém v chode tým, že dopravuje ohriatu vodu z kotla ústredného kúrenia k výmenníkom tepla, ako sú vykurovacie telesá. V recirkulácii dopravuje ochladenú vodu späť do generátora tepla, kde sa znovu ohrieva. Aby bolo možné kúriť a púšťať si teplú vodu spoľahlivo a energeticky úsporne, je účinné obehové čerpadlo nepostrádateľné. S novými vysoko účinnými čerpadlami TacoFlow3 Max a TacoFlow3 Max Pro rozširuje Taconova sortiment o riešenie all-in-one pre kúrenie, chladenie a solárne aplikácie, ktoré pokryjú aj vyššie výkony.

 

Ako všetky obehové čerpadlá spoločnosti Taconova sa tiež TacoFlow3 Max a TacoFlow3 Max Pro vyznačujú vysokou mierou robustnosti. Tu zaručuje aj pri vyšších výkonoch synchrónny motor s permanentným magnetom, ktorý sa okrem toho vyznačuje tichou prevádzkou. Obe čerpadlá môžu byť nasadené pre prietokové objemy až do 12 m³/h a dosahujú výtlačnú výšku 10,4 m. Čerpadlá TacoFlow3 Max a TacoFlow3 Max Pro pokrývajú teplotný rozsah od -10 °C do 110 °C, takže môžu byť použité pre vykurovanie a chladenie, a aj v solárnych aplikáciách. Čerpadlá možno ľahko a bezpečne inštalovať pomocou prípojnej zástrčky. Vzhľadom k tomu, že zástrčka je rovnaká pre kompletný sortiment čerpadiel firmy Taconova, je okrem toho výrazne uľahčená výmena obehového čerpadla.

 

Smart technika – maximálny štandard

Čerpadlo TacoFlow3 Max pracuje v štandardnej aj Pro verzii spoľahlivo a bezpečne. Vnútorná ochrana synchrónneho motora s permanentným magnetom čerpadlo automaticky vypne pri prehriatí, skratu, prepätí a chodu nasucho. O doplnkovú ochranu sa stará automatická funkcia odvzdušnenia a funkcia „Auto-unlock“. Usadené čiastočky nečistôt sa z čerpadla uvoľňujú pomocou vibrácií. Funkcia ActiveADAPT zaručuje dodatočnú energetickú účinnosť. Automaticky prispôsobuje výkon čerpadla požiadavkám vykurovacieho systému. Čerpadlo TacoFlow3 Max prichádza s piatimi rôznymi režimami, medzi ktorými si inštalatér jednoducho prepne jedným otočným spínačom. Okrem toho môže nastaviť krivku konštantného tlaku a proporcionálneho tlaku, konštantnú maximálnu rýchlosť a funkciu ActiveADAPT. Ďalej je možné čerpadlo ovládať pomocou PWM (impulzová šírková modulácia) alebo signálu 0-10V.

 

Doplnkové prvky Max Pro

Čerpadlo TacoFlow3 Max Pro ponúka oproti štandardnej verzii ďalší režim a doplnkové funkcie. Požadovanú minimálnu a maximálnu rýchlosť možno plynulo nastavovať a namiesto len jednej možno zvoliť päť kriviek proporcionálneho a konštantného tlaku. Vďaka nočnému poklesu sa otáčky v noci automaticky znížia, čím sa šetrí energia. Ovládanie pomocou PWM alebo signálu 0-10V je možné aj u tohto typu. Všetky nastavenia a prevádzkové dáta sú pohodlne zobrazované na farebnom LED displeji, čo výrazne uľahčuje inštaláciu a údržbu čerpadla. Ak nebudú dimenzie čerpadiel TacoFlow3 Max a TacoFlow3 Max Pro dostačovať, môžu inštalatéri siahnuť po osvedčenom čerpadle Taco Flow Maxi.