Pozornosť pútal najmä nový okenný profil Elegante

 Spoločnosť Inoutic predstavila na najväčšom veľtrhu okien, dverí a fasádnych systémov FENSTERBAU FRONTALE 2018 zaujímavé novinky. Nový okenný profil Elegante a roletový systém PROtex 2.0 boli vyvinuté v úzkej spolupráci so zákazníkmi a obchodnými partnermi spoločnosti, aby čo najlepšie odrážali ich priania a potreby.

„Najväčším lákadlom pre odbornú i širokú verejnosť bolo odhalenie nového profilového systému Elegante, ktorý spĺňa nielen najprísnejšie požiadavky na kvalitu a tepelnoizolačné vlastnosti okenných profilov, ale tiež na dizajn. Je to štíhly profil s hliníkovým vzhľadom, ktorý partnerom Inoutic otvára nové obchodné príležitosti,“ predstavuje profil Petra Schneeweiss, marketingová manažérka spoločnosti Inoutic. Profil bude v predaji na jeseň tohto roku.

 

inotuic1 

 

Plastové okno na nerozoznanie od hliníkového

Nový profilový systém Elegante definuje budúcnosť otvorových výplní. Profil rámu a krídla v jednej rovine, hladké presahy a tiež hranaté zasklievacie lišty tvoria skutočný vzhľad hliníka. „Vďaka Elegante budú PVC profily atraktívnejšie pre koncových zákazníkov i architektov. S moderným dizajnom, vynikajúcou hodnotou tepelnej priestupnosti a recyklovaným jadrom EcoPowerCore predstavuje Elegante ekologicky praktickú alternatívu k hliníkovým oknám,“ hovorí Petr Sýs, technický a produktový manažér spoločnosti Inoutic. Elegante má nízky koeficient tepelnej priestupnosti rámom Uf = 0,93 W/m2K. So stavebnou hĺbkou 76 mm dokáže tento šesťkomorový profilový systém uspokojiť požiadavky každého zákazníka. Na zvýšenie tepelnej a zvukovej izolácie možno do profilu použiť extrémne silné zasklenie hrúbky 70 mm.  Systém je dostupný v prevedení s rovným aj predsadeným krídlom. Elegante sa vyrába v širokej farebnej škále módnych odtieňov a je kompatibilný s posuvnými dvermi Inoutic a vchodovými dverami Eforte.

 

Jednoduché zasklenie aj malých okien

Pridanou hodnotou pre zákazníkov je pri profile Elegante nový systém hranatých zasklievacích líšt, ktoré môžu byť spojené v uhle 90°. To umožňuje jednoduchšie zasklenie aj veľmi malých okien.  Tvar zasklievacích líšt zas uľahčuje montáž tieniacej techniky, ako napríklad vnútorných žalúzií. Okenné krídla sú navrhnuté tak, aby umožňovali použitie technológie lepených skiel. Výrobcovia majú možnosť voľby medzi lepením pomocou dvojzložkového silikónu alebo lepiacou páskou.

 

rolets 

 

Montáž roletového systému PROtex 2.0 bez skrutiek

Rovnaký prístup, ako sa použil pri vývine dizajnu nového profilového systému Elegante, sa premietol aj do vývoja ďalšej novinky z dielne spoločnosti Inoutic. Aj tu zohrali veľkú rolu priania a potreby zákazníkov a obchodných partnerov. Najväčšou prednosťou nového roletového systému PROtex 2.0 je inovatívny spôsob inštalácie. Ten spočíva v montáži prostredníctvom systému klipov bez použitia skrutiek a zaručuje najvyššiu úroveň vzduchotesnosti a tepelnej izolácie. Inštalácia je tak jednoduchá a možno ňou ušetriť množstvo času.