Wienerberger s.r.o.

Spoločnosť Wienerberger vyhlasuje ďalší ročník súťaže Moja strecha je krajšia ako tvoja. Ak ste majiteľom domu so šikmou strechou so strešnou krytinou Tondach alebo pokrývačom a máte strechu, s ktorou sa chcete pochváliť, prihláste sa do súťaže a vyhrajte atraktívnu finančnú odmenu 1 000 eur. Súťaž potrvá do konca marca 2022.

„O titul najkrajšej šikmej strechy zabojovalo minulý rok viac ako 70 majiteľov rodinných domov a pokrývačov. Veríme, že aktuálny ročník priláka ešte viac súťažiacich. Na Slovensku máme totiž množstvo domov so šikmými strechami rôznych tvarov a farieb, ktorými sa treba pochváliť a inšpirovať aj tých, ktorí sa do stavby rodinného domu ešte len púšťajú,“ hovorí Michal Dobrovodský, produktový manažér pre značku Tondach.

Ako sa do súťaže zapojiť

Zabojovať o prvenstvo v súťaži spoločnosti Wienerberger možno v dvoch kategóriách – Rodinný dom a Remeselná práca. Podmienky účasti sú veľmi jednoduché. Potrebná je registrácia na webovej stránke www.najkrajsiastrecha.sk v termíne od 1.2. do 31.3.2022 a zaslanie aspoň 3 fotografií šikmej strechy Tondach s uvedením konkrétneho typu použitej keramickej krytiny. Do súťaže Moja strecha je krajšia ako tvoja možno prihlásiť len strechy na území Slovenskej republiky zhotovené v období od 1.1.2018 do 31.12.2021, pričom nezáleží, či ide o novostavbu alebo rekonštrukciu. Podmienky súťaže si možno prečítať tu.

Hrá sa o 1 000 eur

Kategória Rodinný dom je určená širokej verejnosti, čiže majiteľom rodinných domov so šikmou strechou so škridlou značky Tondach. Víťazmi kategórie sa stanú 3 náhodne vyžrebované stavby. Majitelia získajú odmeny v hodnote 1 000, 500 a 200 eur. „Cieľom súťaže je ukázať široké možnosti využitia pálenej krytiny na strechách, rôznorodosť výberu povrchových úprav i rozsiahlej farebnej škály. Každá strecha môže byť originálna,“ zdôrazňuje M. Dobrovodský.

O najkrajšiu strechu môžu zabojovať aj pokrývači

V kategórii Remeselná práca môžu o najkrajšiu strechu zabojovať profesionálni realizátori striech. O víťazoch v tejto kategórii rozhodne odborná porota, ktorá bude posudzovať odbornosť kladenia strešnej krytiny vrátane použitia doplnkov Tondach, ale aj celkový dojem z riešenia strechy v súvislosti so zasadením do okolitej krajiny. Tri víťazné diela budú ocenené sumou 1 000, 500 a 200 eur. Pokrývači môžu registrovať neobmedzený počet striech, ktoré v priebehu posledných 4 rokov na Slovensku realizovali.

Prečo strecha s pálenou krytinou Tondach?

Keramická strešná krytina poskytuje jedinečnú všestrannosť, pevnosť a bezpečnosť s neobyčajne dlhou životnosťou až 100 rokov. Na funkčnosť keramickej strešnej krytiny sa pritom vzťahuje záruka 33 rokov. Škridly sú 100 % z prírodného materiálu bez chemických prísad a ochránia dom aj v tých najextrémnejších poveternostných podmienkach. Keramická krytina Tondach ponúka široký sortiment farieb, tvarov a povrchových úprav pre novostavby aj rekonštrukcie. Je zárukou spokojnosti počas dlhých rokov, a to bez akejkoľvek údržby.

Viac sa o súťaži dozviete na www.najkrajsiastrecha.sk alebo na www.wienerberger.sk.

Foto: Martin Matula pre Wienerberger