Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

 

Inovatívny filter Fernox TF1 Omega vyhral cenu Produkt roka v súťaži National Energy Efficiency and Healthy Homes Awards 2017 pre svoju schopnosť zachytávať veľké množstvo častíc v ústrednom vykurovaní. Okrem toho, Fernox získal osobitné ocenenie v rámci kategórie Dodávateľ roka.

 

Na udeľovaní cien, kde sa zišli odbornící z trhu energetickej efektívnosti,  sa udeľovali ceny spoločnostiam,  ktoré sa snažia podporovať osvedčené postupy a riešiť otázky ako sú finančná nedostupnosť palív, znižovanie emisií uhlíka a nákladov na energiu.

 

Pri zdôraznení inovácií a pokročilej filtračnej technológie použitej vo filtri Fernox TF1 Omega tento produkt ocenila porota ako Produkt roka vďaka svojej bezkonkurenčnej všestrannosti a vynikajúcej schopnosti zachytávať častice v systéme.

 

Filter je možné nainštalovať aj v neprístupnom alebo ťažko dostupnom priestore a je to prvý poniklovaný mosadzný filter spoločnosti pre domáce použite. Môže byť  nainštalovaný na ¾ colové a 1 colové potrubia, na vodorovných aj zvislých potrubiach s oboma smermi toku.

 

nata2017

 

Tento filter je ideálny pre inštaláciu na spätnom potrubí kotla a ponúka maximálnu flexibilitu a rýchlu inštaláciu s možnosťou prevádzky pod uhlom až 45 stupňov a čistením bez potreby demontáže. Jeho vynikajúca úroveň ochrany systému je výsledkom dvojnásobnej filtrácie a to magnetickej a jedinečnej technológie s hydronickou separáciou častíc (HPS).

 

Filter TF1 Omega má výhodu v tom, že nemá veko, čo znamená, že nie je potrebné pravidelne vymieňať tesnenie (O-krúžok), a čas údržby a náklady sa tak znižujú. Filter pôsobí aj ako praktický dávkovač pre produkty na chemickú úpravu vody Fernox.  Aplikácia chémie pomocou Filtra TF1 Omega a Fernox Express trvá menej ako 30 sekúnd.

Okrem toho, Fernox získal osobitné ocenenie v rámci kategórie Dodávateľ roka. Spoločnosť získala uznanie za svoj prínos v oblasti vysoko kvalitnej chemickej úpravy vody a za inovatívne in-line filtračné systémy. Spoločnosť získala ocenenie vo vysoko konkurenčnej kategórii, v ktorej bolo až 12 organizácií v užšom výbere.

 

Francine Wickhamová, riaditeľka globálneho marketingu spoločnosti Fernox, uviedla: „Pred viac ako 50 rokmi bola spoločnosť Fernox pionierom v používaní chemickej úpravy vody pre zabránenie poruchám kotla a udržanie energetickej efektívnosti. Odvtedy pokračujeme v posúvaní hraníc najlepších postupov, inovácií produktov a služieb zákazníkom, sme radi, že náš záväzok udržať efektívnosť systému a znižovať plytvanie palivami bol ocenený. „Dôkaz o odbornosti nášho vynikajúceho tímu pre výskum a vývoj, prelomový filter TF1 Omega – so svojou až 25 ročnou zárukou – ponúka možnosť dokonalého zachytávania častíc, čím napomáha efektívnosti systému a zabraňuje vzniku vyšších prevádzkových nákladov.”

 

Video TF1 Omega – Princíp filtrácie TF1 Omega https://youtu.be/RrP4tLJJ1Cc