Pozícia najúspešnejšieho fasádneho systému na svete je u StoTherm Classic výsledkom dokonalého zladenia všetkých zložiek. Za 50 rokov sa systém vďaka zázemiu koncernu Sto, ktorý patrí medzi najväčších celosvetových dodávateľov fasádnych zatepľovacích systémov, vyvinul v produkt, ktorý nad konkurenciou víťazí nielen svojimi parametrami, ale aj mimoriadne vysokou spoľahlivosťou.

 

classica

StoTherm Classic řez: Skladba systému StoTherm Classic, 1. lepiaca hmota – Sto-Baukleber, 2. izolácia – EPS alebo MW + kotvenie, 3. armovacia vrstva – StoArmat Classic plus, 4. armovacia sieťovina – Sto Glasfasergewebe, 5. povrchová úprava – Stolit

 

StoColor Classic je systém s maximálnou garanciou kvality. Investori oceňujú u tohto systému vysoké izolačné účinky a odolnosť voči poveternostným vplyvom. S konečnou povrchovou úpravou Stolit alebo StoSilco je systém vysoko odolný aj proti mikroorganizmom a plesniam. Skúška pevnosti v ohybe dokazuje v porovnaní s minerálnymi systémami až 10-násobne vyššiu elastickosť a odolnosť systému StoTherm Classic proti tvorbe trhlín. Vysoká odolnosť proti vzniku trhlín navyše dopomáha k udržaniu konštantnej teploty v murive a k ochrane stavebného fondu. Mimoriadne vysoká je aj mechanická odolnosť celého systému – je až tridsaťnásobne väčšia v porovnaní s minerálnymi systémami (15 joulov pri systéme StoTherm Classic proti 0,5 až 1 J u minerálnych systémov).

 

odolnost

StoTherm Classic zkouška mechanicke odolnosti:

Mimoriadne vysoká je mechanická odolnosť systému StoTherm Classic – je až tridsaťnásobne väčšia v porovnaní s minerálnymi systémami (15 joulov u systému StoTherm Classic proti 0,5 až 1 J u minerálnych systémov).

 

Vysokú odolnosť proti vzniku trhlín a proti mechanickému zaťaženiu poskytuje celému systému bezcementová armovacia hmota StoArmat Classic plus s vynikajúcou schopnosťou odolávať pnutiu. Medzi jej prednosti patrí tiež odolnosť voči poveternostným vplyvom, paropriepustnosť, vysoká bezpečnosť spracovania vďaka pridanému vodiacemu zrnu, veľmi dobré vlastnosti spracovania, dobrá plniaca schopnosť a vynikajúca roztierateľnosť. Nanesenie hmoty je jednoduché a bezproblémové. Celý systém StoTherm Classic je neľahko zápalný, trieda reakcie na oheň podľa EN 13501-1 je u armovacej hmoty StoArmat Classic plus A2-s1, d0.

 

obluk

StoTherm Classic zkouška pevnosti v ohybu:

Skúška pevnosti v ohybe dokazuje až 10-násobne vyššiu elastickosť a odolnosť systému StoTherm Classic proti tvorbe trhlín v porovnaní s minerálnymi systémami. Vysoká odolnosť proti vzniku trhlín navyše dopomáha k udržaniu konštantnej teploty v murive a pri ochrane stavebného fondu.

 

Povrchová úprava s organickými omietkami Stolit a silikónovými omietkami StoSilco poskytuje systému StoTherm Classic vysokú odolnosť proti riasam a plesniam a je dokonalou prevenciou proti zelenej fasáde. Omietky sú tónovateľné podľa StoColor Systému, fasádu možno navyše upraviť pomocou kreatívnych povrchových úprav. V tejto oblasti nie sú v spoločnosti Sto stanovené žiadne hranice. Široká škála výrobkov – stierky, omietky, farby, lazúry, laky, obklady, StoDeco profily – umožňuje uskutočniť nápadité architektonické predstavy. Najrôznejšie povrchové úpravy sú vzájomne zladené a do detailov sa dopĺňajú.

 

ceske 

Na fasáde rodinného domu na Slovensku nájdete predsadený prevetrávaný systém StoVentec, zatepľovací systém StoTherm Classic a omietku Stolit Milano.

 

Ponúknuť vieme aj vrchnú omietku sa škrábanou štruktúrou StoLotusan K / MP so samočistiacim lotosovým efektom, vďaka ktorému sú nečistoty z omietky zmývané dažďom. Potrebujete čistú fasádu, nech sa deje čokoľvek? Potom má pre vás koncern Sto pripravené silne vodoodpudivé fasádne farby StoColor Dryonic, ktoré vďaka svojmu mikro štruktúrovanému povrchu cielene odvádzajú dažďovú a skondenzovanú vodu. V modernej architektúre sú stále viac používané aj metalické prvky. Sto aj v tomto prípade, vďaka špeciálnej finálnej omietke a vrchnému metalickému laku, vyrobenému v rôznych odtieňoch, ponúka širokú škálu kreatívnych úprav s efektom imitujúcim kov.

 

stosto

Bytový dom s priestormi pre komerčné využitie vo Frankfurte je zateplený fasádnym systémom StoTherm Classic.

 

Systém StoTherm Classic bol uvedený na trh pred viac ako 50 rokmi a je vôbec prvým zatepľovacím systémom firmy Sto. Medzitým sa osvedčil na fasádach s plochou viac ako 120 mil. metrov štvorcových po celom svete. Od čias uvedenia na trh ho vývojári neprestajne preverujú a nechávajú si pri jeho inováciách radiť od partnerov v stavebníctve. Aj z týchto dôvodov je neprekonateľný v oblasti úspornosti, bezpečnosti a odolnosti. Podrobnosti o spoločnosti Sto Slovensko a zatepľovacom systéme StoTherm Classic nájdete na www.sto.sk.