Lepidlá a škárovacie hmoty na báze epoxidových živíc sa používajú pre trvanlivé a voči chemickému zaťaženiu odolné lepenie  a škárovanie keramických obkladov a dlažby. Ideálne sú pre použitie v prostredí s agresívnymi vplyvmi a v trvalo mokrých oblastiach v interiéri aj exteriéri, v oblastiach s veľkým pohybom osôb, v obastiach s veľkým mechanickým zaťažením. Sú ideálne do spoločných priestorov, vestibulov, hál.

Epoxidové škárovacie malty Ceresit ponúkal dlhdobo, aktívne pracoval na ich zlepšení a to najmä na zjednodušení aplikácie. Aktuálne ponúkané Ceresit epoxidové škárovacie sú  v pravom zmysle slova revolučné, pretože prinášajú mimoriadne stabilné farby a vysokú mechanickú a chemickú odolnosť. Obkladači ocenia rýchle a ľahké spracovanie a čistenie, u investorov určite zabodujú krásne dekoratívne prísady.

Dvojzložková chemicky & mechanicky odolná epoxidová škárovacia hmota a lepidlo na obklady a dlažbu Ceresit CE 89 ULTRAEPOXY PREMIUM je určená pre šírku škár 1-15 mm a je pre ňu charakteristická perfektná počiatočná prídržnosť a minimálny sklz pri aplikácii obkladov na stenu.

Ideálna je na mozaiky (lepidlo a škárovacia hmota majú rovnakú farbu), prémiové obklady a dlažbu a v porovnaní s bežnými lepidlami a škárovacími hmotami poskytuje zvýšenú odolnosť proti UV žiareniu a poveternostným vplyvom. Ceresit CE 89 má hygienický certifikát a vynikajúce antibakteriálne vlastnosti. Obkladač určite ocení rýchlosť miešania (stačí jedno) a ľahké a jednoduché spracovanie (ako u bežných cementových materiálov). Otvorená doba je pritom až 60 minút. Investor uvíta výber z deviatich farebných odtieňov.

Dvojzložková chemicky & mechanicky odolná epoxidová škárovacia hmota a lepidlo na obklady a dlažbu Ceresit CE 79 ULTRAEPOXY INDUSTRIAL má podobné vlastnosti, z hľadiska lepených a škárovaných materiálov sa hodí na prírodný kameň. Uplatnenia nachádza aj vďaka schopnosti znášať extrémne zaťaženie vo verejných a priemyselných oblastiach. Táto škárovacia hmota a lepidlo je dostupná v šiestich farbách.

Súčasťou sortimentu je CE 51 EpoxyClean, špeciálny čistič na odstránenie škvŕn, zvyškov a znečistenia od epoxidových škárovacích hmôt zo všetkých typov keramických obkladov a prírodných kameňov.

Atraktívne prísady dokážu vytvoriť kovový vzhľad, strieborný alebo zlatý lesk či neónový, fosforeskujúci vzhľad.

CE 52 Silver Dust je dekoratívna prísada do akejkoľvek farby CE 89 na vytvorenie jedinečného „kovového” vzhľadu. Strieborný lesk ľahko vytvoríte s prísadou CE 53 Silver Glow, zlatý zase s CE 54 Gold. Na jedinečný neónový „look“ sa hodí dekoratívna prísada Ceresit CE 55 Neon. Všetky prísady sú určené pre škárovaciu hmotu Ceresit CE 89 ULTRAEPOXY PREMIUM.

Stabilné farby, vysoká odolnosť, výborné spracovanie a jednoduché čistenie

Farby obidvoch epoxidových škárovacích hmôt sú mimoriadne stabilné, dá sa dokonca povedať, že sa nikdy nezmenia! Bránia tvorbe výkvetov a vyplavovaniu pigmentov, zmršťovaniu a tvorbe trhlín. Škárovacia hmota a lepidlo Ceresit CE 89 ponúka aj zvýšenú odolnosť proti UV žiareniu, takže je predurčená pre exteriérové aplikácie.

Vďaka vysokej chemickej a mechanickej odolnosti nachádzajú obidve škárovacie hmoty uplatnenie v bazénoch, potravinárskych a priemyselných prevádzkach, vhodné sú tiež do priestorov s požiadavkou na vysoké zaťaženie počas prevádzky. Pri vývoji týchto nových škárovacích hmôt a lepidiel bol kladený, vedľa výslednej vysokej odolnosti a stálofarebnosti, veľký dôraz na ich výbornú spracovateľnosť pri lepení a škárovaní. Nové epoxidové materiály radu Ceresit ULTRAEPOXY sa jednoducho miešajú a dobre sa zatierajú do škár. Dôležitý je aj komfort pri práci – pri čistení a umývaní sa nové materiály lepšie odstraňujú, pri čistení sa používa štandardné náradie pre cementové škárovacie hmoty. Celkovo tak vychádzajú v porovnaní s podobnými výrobkami, ktoré sú bežne dostupné na trhu, vo všetkých ohľadoch výrazne lepšie.

Podrobné informácie o lepidlách a škárovacích hmotách Ceresit na báze epoxidových živíc nájdete na http://www.ceresit.sk/sk/strong-epoxy-grout.html