Wolf Slovenská republika, s.r.o.

 

V ponuke tepelných čerpadiel WOLF má splitové tepelné čerpadlo svoje pevné postavenie. Nie je to nič prekvapujúce. Obľúbené kompaktné zariadenie je vďaka invertorovej technológii skutočný multitalent a svoje silné stránky uplatňuje hlavne tam, kde je potrebné nielen efektívne vykurovať, ale aj chladiť, napríklad počas letných dní.  S rozsahom modulácie až 22% sa WOLF BWL-1S(B) optimálne prispôsobí potrebnej prevádzke – či ide o vykurovanie, chladenie alebo prípravu teplej vody. Tepelné čerpadlo BWL-1S(B) je dostupné vo výkonoch 5, 7, 10, 14 a 16 kW, čím sa rozširuje jeho možnosť flexibilnejšie sa prispôsobiť potrebám jednotlivých stavieb. Výkony 5 kW a 16 kW sú novinkou roku 2018.

 

Tepelné čerpadlo s výkonom 5 kW zaujme v režime vykurovania s hodnotou COP 3,7 (podľa ST EN1451) a svoje využitie nájde hlavne v nízkoenergetických rodinných domoch. Dostupný je vo variante 230 V, takže si nevyžaduje žiadne špeciálne prípojky, čím sa šetria náklady. Prevedenie s výkonom 16 kW so 400 V a s hodnotou COP od 3,3 (pri A2/W35) je určené na pokrytie vyššej potreby tepla poprípade ohrevu vody. Odporúča sa pri rekonštrukcii starších domov, alebo väčšie novostavby či vily. Všetky modely BWL-1S(B) sú veľmi výkonné, a v nočnom režime veľmi tiché vďaka kvalitnej izolácii. Zariadenia sa skladá z úsporného vnútorného závesného modulu a kompaktného vonkajšieho modulu, ktorý je možný nainštalovať až do vzdialenosti 25 m. Verzia B s vnútornou jednotkou bez elektrického dohrevu je určená pre bivalentnú prevádzku s externým tepelným zdrojom (plyn, biomasa, solár). Okrem toho je splitové tepelné čerpadlo možné kombinovať so zásobníkovým ohrievačom vody CEW-2-200. Zásobník s objemom 180 l tvorí spolu s vnútorným modulom kompaktnú ucelenú efektívnu zostavu. Ďalšia výhoda: tento zásobník sa priamo umiestni pod vnútorný modul, čím sa šetrí miesto a zostava aj po dizajnovej stránke vyzerá veľmi zaujímavo.

 

splitove

 

V roku 2016 získala táto produktová rada ocenenie Plus X Award hneď v štyroch kategóriách: vysoká kvalita, dizajn, funkčnosť a ekológia. Samozrejmosťou splitových tepelných čerpadiel WOLF je pečať EPHA, ktorá garantuje, že produkty sú na vysokej kvalitatívnej úrovni. Splitové tepelné čerpadlá sú aj súčasťou programu Zelená domácnostiam a je možné na nich čerpať štátnu podporu. Návrh na zostavu tepelného čerpadla zdarma a kompletnú akciovú ponuku nájdete na stránke www.tepelnecerpadlowolf.sk.

 

splitovetc