Efektívnosť má nový názov, označujeme ju G120P. Frekvenčný menič G120P od spoločnosti Siemens je ideálny pre efektívne riadenie vzduchu a kvapalných médií v typických komerčných a rezidenčných systémoch HVAC. Pomocou inteligentných stratégií na ovládanie ventilátorov a čerpadiel dokáže G120P dosiahnuť až 60% úsporu energie v porovnaní s bežnými metódami riadenia a šetrí opotrebenie, životný cyklus ako aj náklady na údržbu. G120P je vysoko spoľahlivý a ponúka mnoho inteligentných funkcií a funkcií prispôsobených vašim aplikáciám HVAC. Vďaka svojej modulárnej koncepcii je mimoriadne flexibilný a ľahko servisovateľný a ponúka jednoduchú inštaláciu, uvedenie do prevádzky a prevádzku.

Prečo frekvenčný menič G120P?

V štandardných aplikáciách pracujú čerpadlá alebo ventilátory v čiastočnom zaťažení (väčšinou medzi 40 až 80%). Vďaka fyzickej závislosti medzi prietokom a potrebným výkonom je možné dosiahnuť extrémne úspory energie.

Bez pohonu s premenlivou rýchlosťou beží motor pri maximálnej rýchlosti a požadovaný prietok je regulovaný napríklad škrtiacim ventilom. Pre vašich zákazníkov to znamená vysoké náklady na energiu.

Pri prietoku 50% je potrebných iba 12,5% energie s meničom rýchlosti. Ak je prietok regulovaný škrtiacim ventilom alebo vypúšťacou klapkou, potrebných je cca. 80% energie.

Novinka Smart Access modul!

Smart Access modul pre frekvenčný menič G120 je operačná jednotka založená na webovom serveri s bezdrôtovým pripojením k počítaču, tabletu alebo smartfónu. Smart Access slúži na uvedenie do prevádzky, diagnostiku a servisnú údržbu meniča. Medzi jeho hlavné prednosti patrí ľahké uvedenie do prevádzky v ťažko prístupných oblastiach a šetrenie času spojeného so servisom frekvenčného meniča.

Energetické triedy BACS podľa EN 15232

Vysoko energický výkon
BACS and TBM

Pokročilý
BACS and TBM

Štandardný
BACS

Neenergicky efektívne
BACS

Aplikácie v HVAC a technológiach budov

Čerpadlá

Prevádzka čerpadiel s parabolickým krútiacim momentom vo vykurovacích systémoch, vo vodovodných systémoch a v staniciach na zvyšovanie tlaku

Ventilácie

Prevádzka ventilátorov na prívod a odvod vzduchu v budovách, v klimatizačných systémoch, v automobilkách a tuneloch

Kompresory

Použite s kompresormi s parabolickým krútiacim momentom v klimatizačných systémoch a v chladiacich zariadeniach

Aplikácie – čerpadlá a ventilátory

Aplikácia čerpadla pre riadenie prietoku:

  • Inteligentné funkcie šité na mieru inštaláciám čerpadiel
  • Integrované hodiny reálneho času s troma programovateľnými časovačmi
  • Detekcia rôznych udalostí – od zablokovaných čerpadiel po spustenie nasucho

Aplikácia ventilátora – privádzanie čerstvého vzduchu:

  • Smart ventilácia – špecifické funkcie pre všetky typy udalostí
  • Bezpečnosť investícii prostredníctvom inteligentného monitorovania, napr. spotreba energie
  • Detekcia rôznych udalostí– od zlyhania hnacieho remeňa po opotrebované ložisko
Záslepka SINAMICS G120 Inteligentný prístupový modul SINAMICS Inteligentný operátorský panel IOP-2 SINAMICS základný operátorský panel BOP-2
Popis produktu Ovládací panel založený na webovom serveri s bezdrôtovým pripojením klienta Inteligentný ovládací panel pre priame pripojenie k meniču Základný ovládací panel pre priame pripojenie k meniču
Hlavné funkcie Mobilné pripojenie cez web

Uvedenie do prevádzky

Diagnostika

Servis

Lokálne pripojenie

Operácie

Monitorovanie

Uvedenie do prevádzky

Diagnostika

Servis

Lokálne pripojenie

Operácie

Monitorovanie

Uvedenie do prevádzky

Diagnostika

Servis

Operátorské panely pre frekvenčné meniče G120