ISAN Radiátory s.r.o.

Dva nové modely radiátorov spája efektívne vykurovanie a atraktívny dizajn. ISAN predstavuje nové elektrické radiátory. Nielen, že skvele vyzerajú, ale svojou ekonomickou prevádzkou pomáhajú sporiť rodinné i firemné financie.

Elektrické novinky od ISANu

Moderné nadčasové tvary modelov E-Arte a E-Saga nie sú jediným dôvodom, prečo týmto dvom novinkám venovať pozornosť. Oba nízkoenergetické radiátory od Isan pracujú s novou technológiou ohrevu. Využívajú kontaktnú vykurovaciu fóliu, ktorá rovnomerne prehrieva celú plochu telesa. Príjemné sálavé teplo z nich potom nevíri prach a výrazným spôsobom prispieva k tepelnej pohode v interiéri. Inštalácia a montáž na stenu je navyše veľmi jednoduchá a rýchla. Radiátory sú štandardne dodávané v tridsiatich farebných kombináciách. Na prianie je potom možné lakovať akýmkoľvek odtieňom RAL, alebo potlačiť motívom podľa vlastného výberu. Praktickým prvkom je možnosť osadenia dvoma typmi zaoblených madiel z elegantného brúseného či lešteného nerezu. Podľa voľby môže byť madlo jednostranné alebo obojstranné.

Oba elektrické radiátory sú štandardne dodávané vo výške 1765 mm. Zákazníci si ale môžu voliť z dvoch šírok telesa (456 a 606 mm). Užší z nich má elektrický príkon vykurovacej fólie 600W, širšia verzia potom disponuje príkonom slušných 900W. So stúpajúcim podielom výroby energie získavanej z obnoviteľných zdrojov sú elektrické radiátory ideálnou cestou pre úsporu prostriedkov i šetrný prístup k životnému prostrediu. Kvalitné spracovanie nosnej konštrukcie je predpokladom odolnosti, dlhej životnosti a spoľahlivosti. Poďme si teda obe novinky predstaviť bližšie.

Elektrický radiátor E-Arte

Vertikálny elektrický radiátor so zaoblenými tvarmi. To je model E-Arte, ktorý bez nutnosti stavebnej prípravy a budovaniu rozvodov teplej vody, pracuje a vykuruje v podstate ihneď po pripojení do elektrickej zásuvky. Jeho maximálna povrchová teplota je z dôvodu bezpečnosti obmedzená na 60°C. Výhodou radiátora E-Arte je okrem moderného vzhľadu aj jeho nízka hmotnosť, ľahká manipulácia a jednoduché ovládanie. Súčasťou dodávky je elektronický bezdrôtový termostat s podsvieteným LCD displejom. Regulačný prvok sa po pripojení do siete s radiátorom automaticky spáruje a vy si môžete pohodlne užívať všetkých dostupných funkcií. Medzi základné špecifikácie programovateľného termostatu patrí napríklad nastaviteľný teplotný rozsah, časové plány, ochrana proti zamrznutiu, funkcia BOOST, režim dovolenka alebo režim spánku.

Obr. 1 Elektrický radiátor E-Arte – farba Čierny samet S40

Elektrický radiátor E-Saga

Hladké, tenké elektrické teleso E-Saga je v princípe konštrukčnou variantou E-Arte. Čelná stena oceľového plášťa je nosnou plochou pre predávanie tepla do interiéru. Tepelnej pohody je dosiahnuté prebiehajúcim odovzdávaním príjemného sálavého tepla do priestoru.

Obr. 2 Elektrický radiátor E-Saga –farba Škorica S35

Konštrukcia svorníkov pre uchytenie dizajnových nerezových madiel umožňuje ich umiestnenie v troch výškových pozíciách. Vďaka madlám získate z jednoduchého, čistého až strohého „looku“ praktického pomocníka do domácnosti. Vhodný je vďaka svojim výrazným proporciám najmä do predsiení, obývacích izieb, vstupných hál, ale aj na miesta, kde nie je možné využiť iného zdroja tepla. Pristane mu to ako v metalických farbách, tak i vo farbách so štruktúrovaným povrchom. Aj v tomto prípade zaisťuje pohodlné ovládanie elektrického vykurovacieho telesa, bezdrôtový týždenný programovateľný termostat s LED podsvietením. Digitálny termostat môže ovládať a riadiť aj viac elektrických telies zároveň, prípadne celú bytovú jednotku v jednotnom tepelnom režime.