Aj v plne zariadenom byte je vždy čo vylepšiť. Často nie je priestor na veľké zásahy, no práve to nám umožňuje sústrediť sa na detaily a drobnosti, na ktoré pri zariaďovaní nebol čas. Doplnky majú v interiérovom dizajne obrovskú silu a dokážu zvýrazniť aj, na prvý pohľad, nezaujímavé miesta. Vyberať ich však musíme s citom tak, aby do interiéru zapadli a nepôsobili v ňom rušivo. Ľahko sa totiž môže stať, že nevhodne zvoleným doplnkom dosiahneme presne opačný efekt ako by sme chceli.

Nástenné hodiny LUNA

Interiérové doplnky si v rámci novej kolekcie zobralo na starosť skúsené dizajnérske duo Roman Vrtiška a Vladimír Žák. Veľkú pozornosť na seba priťahujú nástenné hodiny LUNA, ktoré sú, tak ako všetky výrobky Javoriny, vyrobené z dubového masívu. „Hodiny sú voľne inšpirované mesiacom v splne a decentná priehlbina v strede im dodáva na ohybnosti a umožňuje vznik rôznych farebných kombinácií,“ vysvetľuje Roman Vrtiška. Cena nástenných hodín, s ktorými vám, podľa slov ich dizajnérov, bude čas ubiehať pomaly, je 149 eur.

Dizajnové doplnky ZVER

 

Jedinečné interiérové doplnky predstavuje ZVER. Na výber je pritom DIVIAKRYBKA. Oba interiérové prvky sú vyrobené z masívu a sú unikátnym príkladom dizajnérskeho umenia autorov.

,,Malé zberateľské predmety ZVER sú modernou štylizáciou diviaka a pstruha, zo slovenských Tatier a budú skvelým doplnkom pre každú domácnosť,“ približuje Vladimír Žák. Za doplnky ZVER si štúdio VRTIŠKA • ŽÁK vyslúžilo nomináciu na prestížne ocenenie Czech Grand Design v kategórii Designér roku. Cena jednej figúrky je 49 eur.

Masívne podnosy TRAY

Okrem stáleho sortimentu prináša Javorina aj limitované edície. Tie sortiment osviežujú a dizajnérom ponúkajú nové a jedinečné možnosti pri zariaďovaní interiérov Práve sem sa radia aj podnosy z dubového masívu TRAY, ktoré sú vyrábané v troch rôznych veľkostiach. Vynikajú krásou masívneho dubového dreva, jednoduchosťou a nadčasovým dizajnovým spracovaním. Práve vďaka tomu môžu v interiéri slúžiť ako dekorácia. Cena sa pohybuje od 69 eur.

www.javorina.sk