Wienerberger s.r.o.

Online magazín dobryzaklad.sk z dielne spoločnosti Wienerberger prináša inteligentné a praktické čítanie, ktoré ocenia nielen tí, čo sa chystajú stavať alebo rekonštruovať.

Cieľom tvorcov magazínu je inšpirovať budúcich stavebníkov a vzbudiť v nich záujem o zdanlivo nenápadné aspekty stavby, ktoré však majú kľúčový význam pre našu planétu. O sto rokov budú technológie i umelá inteligencia súčasťou našich bežných životov, nezmení sa však túžba ľudí bývať komfortne a zdravo. „Budovy a stavebné materiály, z ktorých sú postavené, zohrávajú kľúčovú úlohu pri dosahovaní ambicióznych cieľov uhlíkovej neutrality. Práve osvetou širokej verejnosti chceme ľudí motivovať, aby už dnes stavali domy budúcnosti, ktoré budú nielen energeticky úsporné, ale v ktorých sa bude súčasne zdravo a komfortne bývať aj o 100 rokov,“ hovorí Judit Šipekiová, marketingová manažérka Wienerberger.

Magazín poradí, ako sa zorientovať na trhu so stavebnými materiálmi či v legislatívnych zmenách, a prinesie dôležité informácie pre všetkých, ktorí snívajú o zdravom a šetrnom bývaní.

Pod záštitou odborníkov

Na tvorbe kvalitného obsahu magazínu dobryzaklad.sk sa spolupodieľa aj široký tím profesionálov so skúsenosťami a odbornými znalosťami z rôznych odvetví, ako napríklad architektúra, interiérový dizajn, environmentalistika, urbanizmus, moderné technológie, medicína a pod.

Ambasádori projektu dobryzaklad.sk sa s čitateľmi podelia o svoje myšlienky a názory na trendy budúceho vývoja v oblasti stavebníctva a architektúry, ktoré budú mať priamy dosah na život každého z nás.

Témy, na ktoré sa môžete tešiť

Redakcia portálu Dobryzaklad.sk má ambíciu prinášať témy, ktoré sú nielen praktické, inšpiratívne, ale miestami až vizionárske. Sekcia Ako budeme bývať o 100 rokov sa zaoberá témami architektúry, smart home, trvalej udržateľnosti, ako aj zdravým bývaním. Stavba a rekonštrukcia slúži ako praktický sprievodca stavbou – od myšlienky po spokojný život v dome z prírodných materiálov. Poradí, ako sa zorientovať na trhu so stavebnými materiálmi, ako začať so stavbou či rekonštrukciou.

Inšpiratívne stavby z celého sveta, ktoré symbolizujú trvácne, zdravé a energeticky úsporné bývanie nájdu čitatelia v sekcii Ako bývame dnes.

Obsah portálu sa bude priebežne rozširovať a dopĺňať o ďalšie zaujímavé ekonomické a technické témy, novinky, informácie o legislatívnych zmenách, ako aj o požiadavkách na materiály budúcnosti.