Desigo Optic je komplexná platforma pre manažment budov. Je navrhnutá tak, aby poskytovala centralizované riadenie a monitorovanie rôznych systémov v budove vrátane HVAC (vykurovanie, ventilácia a klimatizácia), osvetlenia, energetického manažmentu a ďalších.

Softvérové riešenie na vizualizáciu a riadenie systémov automatizácie budov

Desigo Optic funguje ako platforma pre vizuálnu správu, ktorá spája údaje z rôznych systémov budov do jedného rozhrania. Poskytuje prehľady v reálnom čase, pokročilú analytiku a podrobné reporty, ktoré umožňujú správcom budov optimalizovať ich výkon, zlepšovať komfort užívateľov a znižovať spotrebu energie. Taktiež pomáha zefektívniť prevádzku, zvýšiť energetickú účinnosť a znížiť celkové náklady.

V rámci portfólia zariadení Desigo od spoločnosti Siemens sa Desigo Optic nachádza v kategórii Systémov pre manažment budov. Desigo Optic je platforma, ktorá ponúka užívateľsky prívetivé grafické rozhranie s intuitívnou navigáciou, čím používateľom uľahčuje prístup a ovládanie systémov budov. Taktiež umožňuje vzdialený prístup, vďaka čomu môžu správcovia budov monitorovať a riadiť ich prevádzku odkiaľkoľvek.

Vďaka dvom flexibilným riešeniam je Desigo Optic navrhnutý tak, aby vyhovoval súčasným podmienkam na trhu. Ponúka sa ako softvérová verzia, ktorá môže byť umiestnená na priemyselnom počítači, fyzickom serveri alebo vo virtuálnom prostredí. Okrem toho sa dodáva aj na vstavanom zariadení s označením CFG3.F200. Hardvér CFG3.F200 poskytuje všetky výhody systému Desigo Optic na malom, ľahkom zariadení, ktoré môže byť umiestnené v rozvodnej skrini. Obe verzie ponúkajú natívnu funkcionalitu sémantického označovania, podporujúcu dnešné štandardy Haystack cez RESTful, BACnet IP, Modbus, TCP/IP, SNMP a mnoho ďalších protokolov prostredníctvom FIN Framewrok od J2 Innovations, spoločnosti Siemens.

V mnohých prípadoch vyžadujú správcovia technológií budov systém, ktorý sa ľahko ovláda, spravuje údaje a je veľmi dobre prístupný. Ako plne webové, HTML5 kompatibilné riešenie, je Desigo Optic jednoduchou, ale výkonnou možnosťou na správu systému pomocou funkcií ako sú plánovače, alarmy a archivácia historických trendov. Okrem toho systém Desigo Optic poskytuje pokročilé nástroje, ako je napríklad zasielanie reportov a globálne programovanie.

Desigo Optic je mimoriadne dobre vybavený pre stredne veľký trh, pretože poskytuje funkcie softvéru pre manažment budov, ale bez potreby nákladnej dodatočnej IT infraštruktúry. Môže sa škálovať aj na väčšie projekty, kde je navyše potrebná vysoká dostupnosť, intenzívna správa údajov a zjednodušená vizualizácia.

Viac informácií nájdete na www.siemens.sk/desigo.