Danfoss spol. s r.o.

Popredný svetový dánsky výrobca technologických riešení v oblasti chladenia a klimatizácie, vykurovacích systémov, teplárenstva a ovládania motorov je na Slovensku od roku 1994.

Spoločnosť začala svoju činnosť na Slovensku v Bratislave 25. apríla 1994. V roku 2002 sa presťahovala do mesta Zlaté Moravce, kde má svoje sídlo dodnes.

V roku 2005 sa sem presťahovala výroba elektromechanických termostatov z Dánska a v nasledujúcich rokoch aj zo Slovinska, Talianska a aj z Číny a výrobný závod na Slovensku je najskúsenejším výrobcom na svete. V súčasnosti sa tu vyrába 12 miliónov termostatov ročne, ktoré sa používajú nielen v našich chladničkách a mrazničkách, ale taktiež na reguláciu teploty vo zvislých a skriňových mrazničkách, chladičoch kvapalín, chladičoch do fliaš a v malých komerčných chladiacich zariadeniach. Danfoss s výrobou na Slovensku dodáva výrobky na trhy po celom svete – odberateľmi sú veľké firmy, okrem iných napr. BSH, Electrolux, Esmaltec.

Danfoss na Slovensku v súčasnosti zamestnáva 160 zamestnancov.

Mimo výrobnej činnosti má Danfoss aj obchodné zastúpenie v oblasti chladenia a klimatizácie, vykurovacích systémov, teplárenstva a ovládania motorov pomocov frekvenčných meničov.

Spoločnosť Danfoss každý rok investuje globálne do inovácií približne 228 000 €, čo predstavuje 4 % z príjmov spoločnosti. Má takmer 50 produktových radov, ktoré zodpovedajú potrebám zákazníkov, a v priemere každý deň je udelený nový patent.

V priebehu posledných 25 rokov spoločnosť investovala do závodu na Slovensku, ako aj do výskumnej a vývojovej činnosti.

Ich priamočiare zameranie na kvalitu, spoľahlivosť a inovácie umožňuje pomáhať ich zákazníkom vytvárať trvale udržateľnejší svet dodávaním inteligentných a energeticky úsporných výrobkov, služieb a riešení.