Georg Fischer Rohrleitungssysteme GmbH, odštěpný závod

Rýchlejšia montáž, bezpečnejšia a efektívnejšia prevádzka, dlhodobé výhody: So systémom COOL-FIT 4.0 zvíťazíte v každom ohľade. Predizolovaný plastový potrubný má jasnú výhodu oproti bežne používaným kovovým systémom. Naša  víťazná stratégia? Revolučná konštrukcia, moderné materiály a inovatívne spájacie technológie, ktoré definujú nové štandardy. Objavte výhody systému COOL-FIT

Priemyselné a komerčné chladenie zahŕňa oveľa viac ako len reguláciu teploty chladiaceho média. Dôraz je kladený na bezpečnosť prevádzky, montáž ako aj na ochranu skladovaných potravín a ďalších výrobkov.

COOL-FIT 4.0 je predizolovaný potrubný systém určený pre nepriame chladenie soľankou, glykolom, etanolom alebo vodou. Je ideálny pre teploty od – 50°C  do + 60 °C. COOL-FIT 4.0 je ideálnym riešením napr. pre výrobcov a spracovateľov potravín, výrobcov nápojov, spracovateľov ovocia a zeleniny, bitúnky, pivovary a supermarkety. COOL-FIT 4.0 Vám umožňuje prevádzku s maximálnou účinnosťou bez odstávok a zároveň znižuje náklady na údržbu a prevádzku.

Hlavné výhody systému COOL-FIT 4.0:

  • 100 % bez údržbový
  • 100 % spoľahlivý
  • až o 65 % nižšia hmotnosť
  • až o 50 % rýchlejšia montáž
  • o 30 % vyššia energetická účinnosť

Špičková technológia s jednoduchou montážou a dlhou životnosťou

COOL-FIT 4.0 je výsledkom dlhoročného vývoja našich konštruktérov. Cieľom je ešte rýchlejšia a jednoduchšia montáž systému s orientáciou na čo najbezpečnejšie a najspoľahlivejšie riešenie s dlhou životnosťou tak, ako sa očakáva od všetkých systémov GF Piping Systems. K tomu prispieva mnoho dôležitých detailov.

100 % bez údržbový

Médiová rúra ako aj opláštenie sú vyrobené z plastu a preto zostávajú po celú dobu životnosti systému bez korózie – teda bez potreby údržby. To znižuje nákladné prestoje, náklady na údržbu a požiadavky na personál.

100 % spoľahlivý

Hladké steny médiového potrubia, ktoré sú typické pre plastové systémy, zabraňujú vzniku usadenín. Výsledkom je nulový nárast tlakovej straty kvôli sedimentom a to po celú dobu životnosti potrubného systému. COOL-FIT tak zostáva rovnako účinný, ako v prvý deň prevádzky.

Až o 65 % nižšia hmotnosť

COOL-FIT je podstatne ľahší ako tradičné kovové systémy, a preto so sebou prináša nižšie nároky na upevnenie a nosné konštrukcie a tiež znižuje potrebu ťažkej manipulačnej techniky.

Až o 50 % rýchlejšia montáž

Predizolácia  PUR penou eliminuje dodatočné izolovanie po montáži, čo býva často problematické a môže vyžadovať prácu inej firmy. Ucelený systém COOL-FIT ponúka predizolované komponenty, ktoré sú pripravené k okamžitej montáži.

O 30 % vyššia energetická účinnosť

Nízka tepelná vodivosť plastu a PUR izolácie zvyšujú energetickú účinnosť Vášho systému. To Vám pomôže zvýšiť úspory na energiách a urobí celú prevádzku ekologickejšou.