COMAP Praha s.r.o.

Pitná voda v domácnosti je pre každého z nás nutnosťou. Na jej dodávky sme si zvykli, pokladáme ich za automatické a očakávame, že voda bude spĺňať všetky hygienické parametre, bude kvalitná a bude vždy k dispozícii.

Dnes si každý uvedomuje, že voda začína byť vzácna, a že je potrebné s ňou šetriť. Mnoho ľudí sa zaujíma stále viac aj o kvalitu vody ktorú pijeme, alebo ktorú používame k príprave nápojov a na varenie. Podľa štatistík až 20 % ľudí nie je spokojných s chuťou alebo kvalitou vody, ktorú máme k dispozícii z kohútika, a preto stále stúpa spotreba vody balenej.

Stúpajúca spotreba balenej vody nás núti k zamysleniu, či je to naozaj správna cesta. Balená voda je jednak drahá a nemusí byť nutne veľmi kvalitná (dlhé skladovacie doby pri distribúcii určite kvalite nepomáhajú), je tu aj negatívny dopad v podobe plastových fliaš a negatívny vplyv na životné prostredie, má aj transport balenej vody.

Z vyššie uvedeného logicky vyplýva, že najlepším riešením je mať kvalitnú pitnú vodu k dispozícii priamo z kuchynskej batérie. Voda dodávaná z vodovodného rozvodu je veľmi starostlivo testovaná a pravidelne kontrolovaná dodávateľom vody a dá sa predpokladať, že je kvalitná. Mnohým ľuďom však vadí napríklad chlór vo vode. Všetci poznáme prípady, kedy po nejakej oprave vodovodného rozvodu alebo odstávke má voda zníženú kvalitu. A navyše každý má rád veci “pod kontrolou”.

Firma COMAP prichádza s riešením – s jednotkou Aquatis pre kvalitnú pitnú vodu, ktorá plne vyhovuje požiadavkám:

 1. Voda so zaručenou kvalitou je stále k dispozícii
 2. Úprava vody je bez chémie, iba prirodzenou filtráciou a zostáva zachovaný obsah potrebných minerálov vo vode
 3. Jednotka sa dá ľahko inštalovať priamo do kuchynskej linky
 4. Trojcestná batéria umožní používať filtrovanú vodu skutočne iba na pitie či prípravu pokrmov
 5. Jednotka sama indikuje nutnosť výmeny filtrov

Jednotka AQUATIS od firmy COMAP = IDEÁLNE RIEŠENIE PRE OPTIMÁLNU KVALITU

 • AQUATIS predstavuje ideálne riešenie pre zlepšenie kvality pitnej vody. Filtruje vodu pri zachovaní pôvodných minerálov.
 • AQUATIS je možné nainštalovať na mieste použitia, napríklad pod drez. Systém obsahuje tri filtračné patróny pre zabezpečenie vysokej kvality pitnej vody, bez nepríjemných chutí a zápachu. Inštalácia je vykonaná do jednej hodiny. Kompaktná a ľahká konštrukcia umožňuje jednoduchú manipuláciu.
 • Údržba jednotky AQUATIS je veľmi jednoduchá: jednotka obsahuje kontrolky a zvukovú signalizáciu, ktorá upozorňuje užívateľa na to, akonáhle jeden s filtrov si vyžaduje výmenu. Náplne sú jednoducho prístupné a je možné ich vymeniť ručne.

TRI ÚROVNE FILTRÁCIE

 1. SC – odstránenie mechanických nečistôt (filtrácia 10 µm) a chlóru aktívnym uhlím
 2. HP – odstránenie pesticídov a herbicídov aktívnym uhlím + filtrácia 10 µm
 3. BU – odstránenie baktérií a vírusov – ultrafiltrácia dutými vláknami 0,1 µm

TECHNICKÉ INFORMÁCIE

V priemere sa musí rátať s výmenou náplní jeden až dvakrát za rok pre štvorčlennú rodinu.

Rozmery 36 x 27,5 x 9 cm.

COMAP batéria v sete (ako možnosť): 1 – cestná alebo 3 – cestná v závislosti na variante.