MEWA testuje odolnosť voči roztrhnutiu a saciu silu vo vlastnom laboratóriu

 

V prevádzkach a vo výrobných zariadeniach a remeselníckych dielňach sa vyskytujú znečistenia najrôznejšieho druhu. Veľa podnikov sa spolieha pri čistení strojov a pracovísk na textilné utierky v systéme viacnásobného použitia. Poskytovateľ týchto služieb dáva k dispozícii čisté utierky na viacnásobné použitie, utierky po použití vyzdvihne, ekologicky vyperie a čisté ich opäť dodá. Aby boli súčasťou tohto kolobehu výlučne utierky najvyššej kvality, testuje spoločnosť MEWA svoje utierky vo vlastnom  skúšobnom laboratóriu.

 

technikum

 

„Predtým ako sa naše utierky dostanú k zákazníkovi, musia obstáť v teste pevnosti,“ hovorí Veronika Lipovská, konateľka spoločnosti MEWA Textil-Service s.r.o. MEWA  tká všetky utierky vo vlastnej tkáčovni v Nemecku a od roku 1995 prevádzkuje vlastné skúšobné laboratórium. Testujú sa tu nielen vlákna, ale aj hotové utierky. „Vykonávame skúšky, ktoré sú predpísané podľa DIN 61 651 pre čistiace utierky na strojové zariadenia. Okrem toho prejde čistiaca utierka MEWA asi 30 ďalšími kontrolami priadze a tkanín. Toto rozsiahle testovanie je na trhu unikátne.“ Najskôr sa kontroluje jemnosť, pevnosť a rovnomernosť priadze. Až keď cievky s priadzou úspešne prejdú všetkými kontrolami, smú sa spracúvať na tkáčskych strojoch. Aj hotová utierka musí prejsť mnohými kontrolami, kým sa dostane k zákazníkovi. Súhlasia rozmery ako veľkosť a hmotnosť? Ako je na tom odolnosť voči roztrhnutiu a savosť ? Oder utierok preveruje test oderu, ktorý nastavuje extrémne zaťaženia.

 

mewaaa

 

Po každom procese prania a sušenia utierky nanovo podstupujú viacstupňovú kontrolu kvality. Len bezchybné utierky sa znovu vracajú k zákazníkovi. Za systém utierok s vysokými štandardmi kvality získala spoločnosť MEWA už niekoľko ocenení. V roku 2015 získal podnik druhý raz titul „svetový líder trhu v segmente utierok na viacnásobné použitie“. V rámci Európy dôveruje spoločnosti MEWA viac ako 180 000 podnikov. Čistiacu utierku na viacnásobné použitie využíva 2,6 milióna pracovníkov.

 

utierkaa

 

Podnik nielenže sám tká, ale od roku 1995 prevádzkuje aj vlastné skúšobné laboratórium. V ňom sa intenzívne testuje priadza aj hotové utierky.