Vlastníte byt v dome bez balkónov a chcete to zmeniť? Spoločnosť PEKSTRA sa už 30 rokov špecializuje na poradenstvo, výrobu a dodávku závesných oceľových balkónov, samonosných oceľových a hliníkových lodžií na bytové domy. Vďaka týmto skúsenostiam sa stali odborníkmi, ktorý vyriešia balkón alebo lodžiu na každom dome. Nieje dom, pre ktorý by nebolo riešenie a možnosť rozšíriť byt o balkón alebo lodžiu. Ich služby využívajú nielen bytové družstvá a spoločenstva vlastníkov, ale aj architekti a developeri pre novostavby a kompletné rekonštrukcie bytových domov. V súčasnosti  sú balkóny a lodžie u bytov veľmi žiadané. Balkóny a lodžie PEKSTRA spĺňajú požiadavky a najprísnejšie kritéria súčasného moderného trhu. Kvalitu produktov potvrdzujú a deklarujú certifikáty kvality výroby, jedinečnosť technických a výrobných postupov zaisťuje mimo iného aj Osvedčenie o zápise priemyslového vzoru.

Základom je vždy individuálny prístup k zákazníkovi, k jeho potrebám a požiadavkám. Tým odborníkov je pripravený zaistiť zamerania budovy, vypracovanie technickej dokumentácie, balkóny alebo lodžie vyrobiť a následne namontovať na dom. Balkóny je možné dodať aj spolu so zasklením, čo v súčasnej dobe drahých energií ušetrí náklady na vykurovanie bytu. Zároveň predlží čas, kedy si môžete balkón užívať bez ohľadu na počasie.

Prečo si zaobstarať balkón alebo lodžiu?

Bývanie v byte so sebou prináša veľa výhod, ale aj kopec nevýhod a jednou z nich je častý pobyt medzi štyrmi stenami. Pokiaľ nemáte u bytu balkón, potom Vám v teplých dňoch bude chýbať kde sa môžete posadiť na čerstvý vzduch a vychutnať si slnečné lúče. Tá doba, keď balkón bol len skladišťom je preč, dnes sa na balkónoch odpočíva, relaxuje, pestujú sa kvetiny a bylinky. Na balkón sa vojde aj malý bazén, kde sa môžu deti osviežiť počas parných letných dni. Na balkóne môžete sušiť prádlo, ktoré v byte zaberá miesto. Taktiež tým predchádzate hromadeniu nadmernej vlhkosti v domácnosti. Balkóny a lodžie Vám ponúkajú dostatok priestoru, aby ste mohli mať na balkóne posedenie a mohli si niečo dobre ugrilovať. Najlepšie s bezdýmovým párty grilom.

Aké sú možnosti?

Ponuka je veľmi rozmanitá a všetko je zákazková výroba na kľúč presne podľa výberu a projektu klienta. Či už si zvolíte balkón alebo lodžiu, odborníci spoločnosti PEKSTRA Vám pomôžu s výberom prevedenia pôdorysu, rozmeru, ukážu Vám možnosti výplne a možnosť zasklenia a doporučia doplnky. Na každý projekt je potrebné spracovať individuálnu cenovú ponuku aj s ohľadom na celkový počet, dopravnú vzdialenosť a komplikovanosť montáže. PEKSTRA zaisťuje komplexné riešenie závesných oceľových balkónov a lodžií priamo na mieru. Pre rok 2023 firma pripravuje nový design balkóna. V súčasnosti ho testuje vo výrobe v Třeboni, kde je možné prototyp nového balkónu vidieť. Pokiaľ si dohodnete schôdzku vopred, technici vo výrobe Vás prevedú, všetko vysvetlia a ukážu. Dostanete informácie nielen o novom balkóne, ale aj o všetkých balkónoch, lodžiach a možnom príslušenstve firmy PEKSTRA.

Závesný oceľový balkón má svoju vlastnú nosnú konštrukciu balkónu, ktorého povrch je ošetrený žiarovým zinkom. V prípade požiadavky je možný následný komaxitový nástrik farbou podľa výberu zákazníka. Výsledný vzhľad balkónu závisí nielen na tvaru konštrukcie, ale predovšetkým na zvolenom materiálu výplne. Na výber sú výplne z bezpečnostného skla, hladkého plechu, trapézového plechu, dierovaného plechu, dekorativného ťahokovu, tyčiek a ich kombinácie. Voľba výplne dodá balkónu výsledný vzhľad. Nebojte sa byť nároční, chcite len to najlepšie a odmenou pre Vás bude krásný moderný balkón. PEKSTRA vyrába balkóny akýchkoľvek rozmerov. Jediné obmedzenie je únosnosť obvodových stien, do ktorých sa balkóny kotvia.

Samonosné lodžie ponúkajú najhlbšie v Českej a Slovenskej republike. Rozmer nepredstavuje žiadne obmedzenie, jediným obmedzením je statický posudok možného zaťaženia stavby. Vďaka lodžií získate nový priestor alebo malú záhradku. Lodžie môžu byť oceľové alebo hliníkové, sú predsadené pred opravovaný objekt, nezaťažujú nosné steny domu a je možné ich dodať aj tam, kde doteraz žiadne balkóny ani lodžie neboli. Návrh riešenia je vypracovaný na základe statického posúdenia. Oproti betonovým lodžiam sú samonosné lodžie vzdušnejšie, majú lepší tok svetla a samozrejme menšiu záťaž budovy a pozemku.

Balkóny a lodžie je možné dodať aj so zasklením, ktoré slúži zároveň aj ako ochrana proti hluku, prachu, splodinám, dažďu a extrémným teplotám. A v dnešnej dobe drahých energií nie je zanedbateľná ani úspora nákladov na vykurovanie bytu.

Obráťte sa na spoločnosť PEKSTRA, alebo na výhradného zástupcu pre Slovenskú republiku firmu KACZER s.r.o. zastúpenú p. Miroslavom Fefkom, radi Vám poskytnú informácie, prípadne pošlú nový katalóg pre inšpiráciu.