VIADRUS a.s.

Novinka na trhu VIADRUS U22 Economy je vysokokvalitná náhrada starších dosluhujúcich kotlov na tuhé palivá. Tento
liatinový splyňovací kotol na kusové drevo dosahuje emisnú triedu 5 a spĺňa podmienky „Ekodizajn“, vyhovuje tak
všetkým súčasným aj budúcim legislatívnym požiadavkám, ku ktorých sprísneniu dôjde od septembra 2022.

Najväčšími prednosťami kotla U22 Economy sú o. i. bezkonkurenčný pomer cena/výkon, desaťročná záruka na liatinový výmenník vlastnej výroby, možnosť prevádzky nezávislej od elektrickej energie, až o 50 % nižšia spotreba paliva v porovnaní s prehorievacími kotlami, originálne patentované riešenie spaľovacej komory ViaBurn™, jednoduchá montáž, obsluha aj údržba. Cena 16-kilowattovej verzie je 1 138 € vrátane DPH. Kotol je dostupný vo výkonových radoch 16, 21, 25, 30, 34, 38 a 41 kW.

Nové technické riešenie regulácie spaľovacieho systému ViaBurn™ zaisťuje prúdenie predhriateho spaľovacieho vzduchu na báze podtlaku vytvoreného komínom a umožňuje tak čistejšie a úspornejšie horenie. Vďaka tejto inovatívnej patentovanej technológii vedenia spaľovacieho vzduchu spĺňajú kotly U22 Economy všetky najnovšie emisné predpisy Európskej únie, vrátane prísnej nemeckej normy BIMSCHV 2. Súčasná verzia kotla U22 Economy je určená pre spaľovanie kusového dreva, VIADRUS pre budúcu vykurovaciu sezónu pripravuje aj kombinovaný variant. Cez deň bude zákazník môcť kúriť drevom na noc kotol prepne do režimu peletiek a vďaka automatickému podávaču nebude musieť nič obsluhovať.

 

Medzi moderné a ekologické produkty vykurovacej techniky značky VIADRUS patria okrem nového modelu U22 Economy aj liatinové kotly na tuhé palivá radu Hercules U68, kotol E68 navrhnutý pre kotlíkové dotácie alebo plne automatický model A68.

Spoločnosť VIADRUS je taktiež tradičným výrobcom radiátorov z liatiny, ktoré sa oproti plechovým vyznačujú predovšetkým dlhou trvanlivosťou a značnými tepelnými úsporami, navyše ich možno vyrábať v rôznych farebných variantoch a s voliteľným príslušenstvom. Vykurovacie telesá značky VIADRUS možno
nájsť v mnohých českých aj zahraničných významných stavbách, napr. na radnici v holandskom Rotterdame, Pražskom hrade alebo vo vile Tugendhat.
Pre podrobnejšie informácie navštívte stránky www.viadrus.sk.