Vodárenské múzeum v Bratislave hostilo 31.1.2024 významnú udalosť v podobe najväčšej hybridnej konferencie o udržateľných budovách v Česko-Slovensku. Pre konferenciu s príznačným názvom „BKT SUMMIT“ to bol už v poradí tretí ročník. Oproti tomu predchádzajúcemu z roku 2022, ktorý sa zameral na udržateľnosť a výhody technológie BKT pre životné prostredie, tretí ročník BKT SUMMIT sa venoval téme moderných a udržateľných budov budúcnosti.

Počas 6 hodín zaznelo 17 inšpiratívnych prednášok, v troch paneloch ukončených vždy veľmi podnetnou diskusiou jednotlivých spíkrov. Poprední odborní spíkri NIELEN zo Slovenska a Česka, ale aj z Rakúska, Nemecka a Veľkej Británie prezentovali svoje praktické skúsenosti, odhalili najnovšie trendy a inovácie v oblasti vykurovania a chladenia budov, so zameraním nielen na samotné technológie a zdroje ako sú tepelné čerpadlá a geotermické systémy, ale hlavne hodnotiac ich vplyv na životné prostredie. Rezonovali témy ako využitie udržateľných technológií a obnoviteľných zdrojov energií pri výstavbe, tepelná pohoda, ako aj legislatívne zmeny o hospodárnosti budov.

Konferencia bola určená primárne odborníkom z oblasti architektúry, developmentu, projektovania a kruhov odbornej verejnosti. Sledovalo ju osobne aj online celkovo 540 účastníkov zo SR, ČR, AT,UK, DE.

Pridanou hodnotou konferencie bola súťaž o atraktívne ceny, ktorá preverila poznatky nielen fyzicky prítomných hostí, ale aj online účastníkov z technológií prezentovaných na samotnej konferencii.

Tvorcom idei, ako aj samotným organizátorom konferencie bola už po tretí krát spoločnosť REHAU. S tým rozdielom, že tento tretí ročník 2024 vznikol aj vďaka podpore generálneho partnera spoločnosti Viessmann, hlavných partnerov firme ABC Klima a Klimak a partnerovi firme Immocap, ktorí takisto aktívne prispeli k úspechu tohto ročníka.

Ak ste predsa len BKT Summit 2024 zmeškali a radi by ste tiež načerpali nové poznatky, je pre vás k dispozícii bezplatný archív na webovej stránke www.bktsummit.online

Tešíme sa na ďalší ročník podujatia v roku 2026!

Pre viac informácií navštívte oficiálnu stránku bktsummit.online