Nebaví vás vo vlastnom byte zložito riešiť, kam uložiť športové vybavenie, bicykle a ďalšie cenné veci, o ktoré sa inak v spoločných priestoroch domu bojíte? Či už je to v bytovom dome alebo v paneláku, elektronický zabezpečovací systém je tichým, nenápadným a spoľahlivým strážcom pred zlodejmi aj živlami. Jednoduchá profesionálna inštalácia a výhodná cena sú samozrejmosťou.

Čím viac ľudí, tým väčšie riziko

Bicykle, náradie, športové vybavenie, kočíky, … určite by ste do výpočtu pridali mnoho ďalších cenných vecí, ktoré máte uložené v pivnici, kočikárni, na balkóne alebo inde. Ako ich však ochrániť, to je otázka. Vo veľkých bytovkách býva takýchto „ohrozených“ vecí naozaj veľa. Okrem toho je z dôvodu pohybu veľkého množstva ľudí vhodné kontrolovať aj vstup do vchodu, chrániť sa pred nebezpečenstvom požiaru alebo zaplavenia v spoločných priestoroch, ako aj ďalšími možnými rizikami.

Spoľahlivý strážca, pomocník aj vrátnik

Elektronický zabezpečovací systém bez pochybností nájde svoje dôležité uplatnenie aj v panelových a bytových domoch. JABLOTRON 100+ vám ušetrí mnoho starostí a zvládne pre vás:

 • otvárať dvere a kontrolovať oprávnenie vstupu do domu a spoločných priestorov (sklady, kočikárne, pivnice a pod.),
 • spoločné priestory kontroluje pomocou pohybových detektorov a detektorov otvorenia dverí a okien,
 • zapojením environmentálnych detektorov rozšírite ochranu objektu proti požiaru, zaplaveniu, úniku plynu,
 • do systému možno pripojiť aj kamery a foto-detektory a jednoducho kontrolovať, kto do domu alebo do spoločných priestorov vošiel,
 • ak ktokoľvek vojde bez oprávnenie (neautorizuje sa pomocou kódu, karty alebo čipu), alarm okamžite zahlási správcovi neoprávnené vniknutie na mobil prostredníctvom aplikácie MyJABLOTRON, prípadne môže informovať aj bezpečnostnú agentúru,
 • vďaka možnosti kombinovať drôtové aj bezdrôtové detektory, je veľkým bonusom jednoduchá a rýchla inštalácia bez nutnosti veľkých zásahov do interiéru.

Už jediná ústredňa systému JABLOTRON 100+ dokáže súčasne chrániť až 15 sekcií, teda rôznych častí domu s obmedzeným prístupom (napr. vstupná chodba, kočikáreň, pivnice, povala, alebo až 14 bytov a 1 spoločnú sekciu, napr. schodisko). Zabezpečenie bytov pomocou alarmu si z praktických dôvodov vlastníci riešia väčšinou individuálne.

Ako ešte posilniť ochranu bytu a súkromia?

Okrem alarmu vám k väčšiemu kľudu pomôže týchto 6 jednoduchých bezpečnostných zásad:

 • Neváhajte investovať do kvalitných bezpečnostných dverí a zámkov.
 • Vždy za sebou zatvárajte vchodové dvere a dbajte na to, aby šli otvoriť iba za pomoci kľúčov, čipu alebo kódu.
 • Na nízko položená okná si zabezpečte bezpečnostné fólie a/alebo mreže.
 • Na otvorených balkónoch nenechávajte cenné veci, ktoré môžu zafungovať ako nechcená „pozvánka“ na návštevu bytu pre zlodeja. Aj keď je to menej pravdepodobné, vniknutie na balkón hrozí aj na vyšších poschodiach domov.
 • Nevpúšťate do domu nikoho, koho nepoznáte.
 • Nezabudnite na známe príslovie „dôveruj, ale preveruj“. Dobré susedské vzťahy sú na nezaplatenie. Bohužiaľ sa občas aj obyvateľom rovnakého domu alebo ich návštevám zapáči niečo, čo necháte bez dozoru na chodbe alebo v spoločných priestoroch.

www.jablotron.sk