Spoločnosť Manutan je popredným dodávateľom výrobkov a riešení pre výrobu, dielne, sklady a kancelárie. Zákazníkom na Slovensku ponúka jedinečné riešenia šité na mieru od vytvorenia 3D vizualizácie zdarma, cez odporúčanie vhodného vybavenia až po dodanie tovaru s vynáškou a montážou či s 10-ročnou zárukou na vybraný sortiment.

 

Jednou z nadštandardných služieb z ponuky Manutan je 3D vizualizácia zdarma pre jasnejšiu predstavu, ako bude kancelária, sklad, dielňa alebo šatňa vyzerať. Súčasťou služby je konzultácia a poradenstvo, samotné spracovanie profesionálneho 3D návrhu, odporúčanie vhodného vybavenia i atypických produktov podľa dispozičného riešenia, zostavenie rozpočtu s konkurencieschopnou cenou, finálna vynáška na miesto určenia a montáž.

 

„Vždy sa snažíme vytvoriť kompletné riešenie od A do Z. Na začiatku nám postačí jednoduchý náčrt kancelárie alebo skladu zákazníka, podľa ktorého obratom spracujeme návrh s presnými rozmermi a spoločne začneme diskutovať o 3D vizualizácii. To všetko ponúkame zdarma,“ hovorí Josef Mik, marketingový riaditeľ spoločnosti Manutan.

 

Okrem výrobkov a riešení pre kanceláriu, sklad a dielňu sú v sortimente spoločnosti Manutan tiež produkty v oblasti BOZP a PO, hygieny a upratovania, obalov a obalovej techniky. Manutan má aktuálne v ponuke viac ako 40 000 produktov od 250 dodávateľov vrátane vlastnej privátnej značky Manutan. Väčšina dodávateľov je z Európy, významná časť zo susedných štátov.

 

manutan

 

K ďalším poskytovaným službám patrí ponuka e-procurement riešení na mieru pre digitalizáciu a zjednodušenie nákupného procesu, spracovania dopytu a ponuky do 24 hodín, doprava do druhého dňa od objednania, zapožičanie stoličiek na skúšku alebo garantovaná záruka 10 rokov na vybraný sortiment.

 

„Poskytujeme záruku 10 rokov na kompletný sortiment s výnimkou spotrebných materiálov a takmer 90 % objednávok doručíme klientom do ďalšieho pracovného dňa. Našim klientom šetríme čas, tovar vynesieme aj na vyššie poschodia a skompletujeme. A jednou zo špeciálnych služieb je poskytovanie povinného náhradného plnenia v spolupráci s našimi partnermi,“ dopĺňa Josef Mik.

 

Manutan pôsobí na Slovensku od roku 2005, kde ročne obslúži tisíce zákazníkov najmä na B2B trhu v automobilovom, strojárskom, hutnom, zdravotníckom alebo chemickom priemysle. Slovenská spoločnosť patrí do francúzskeho holdingu Manutan International, ktorý zamestnáva 2 200 ľudí v 25 dcérskych spoločnostiach v 17 európskych krajinách.

 

Skupina Manutan v Európe využíva asi 190 000 m2 skladovacích plôch, v ponuke má 400 000 produktov od 1 850 dodávateľov. Celá skupina vlani dosiahla obrat viac ako 741 mil. eur.