Ak chcete, aby vaše podnikanie napredovalo, investícii do reklamy sa nevyhnete. Správne pripravené letáky sú výbornou možnosťou, ako za málo peňazí dosiahnuť pozoruhodné výsledky v akomkoľvek biznise. Viete, ako vám dokážu pomôcť letáky v oblasti stavebníctva? Prinášame vám zopár praktických rád, ktoré môžete využiť aj vy.

Predstavte svoje služby

Letáky sú perfektným spôsobom, ako môžete dať o sebe vedieť veľkému počtu ľudí za relatívne nízke náklady. Prezentujte portfólio služieb, ktoré ponúkate, na starostlivo pripravených materiáloch cielených presne na vaše publikum. V praxi sa omnoho viac osvedčilo zamerať sa na konkrétne skupiny ľudí, ako pokúšať sa naraz osloviť všetkých.

Zanechať dobrý dojem je dôležité, ak chcete pôsobiť dôveryhodne, preto sa oplatí dať si záležať na vizuálnej stránke letákov, no rovnako dôležitá je aj obsahová stránka. Ak máte možnosť, zahrňte do letákov aj stručné referencie od spokojných klientov či ukážky realizovaných prác. Profesionálne reklamné materiály upútajú oveľa viac a ak pútavú grafiku letákov doplníte kvalitnou tlačou, máte vyhraté. V konkurencii ostatných letákov v schránkach vyniknete!

Upozornite na prebiehajúce akcie a výpredaje

Chystáte sezónny výpredaj alebo propagačnú akciu? Dajte o tom vedieť nielen existujúcim zákazníkom a obchodným partnerom, ale aj potenciálnym novým záujemcom. Nezabudnite na leták umiestniť všetky dôležité kontaktné informácie a detaily o akcii ako jej trvanie, podmienky a podobne, aby jasne odkomunikoval všetko podstatné a ľudia nič nemuseli dohľadávať.

S množstvom akciových produktov to však veľmi nepreháňajte – zamerajte sa na niekoľko najpredávanejších a najpopulárnejších, aby ste leták príliš nezahltili. Prehľadné a zrozumiteľné usporiadanie reklamných letákov by malo byť vašou mantrou. Nezabudnite ľudí stručne a jasne vyzvať k akcii – aby využili výhodnú ponuku v predajniach či navštívili váš e-shop.

Motivujte na nákup zľavovým kupónom

Zvyšovať povedomie o svojej značke a budovať si základňu verných zákazníkov môžete aj tak, že budete k nákupom rozdávať letáky s bonusom na ďalší nákup. Letáky môžete pribalť k objednávke, rozdávať v predajni alebo na iných miestach. Je na vás, akej distribúcii dávate prednosť.

Aby ste dokázali zmerať návratnosť takejto letákovej kampane, je dobré na letáky umiestniť napríklad unikátny kód, ktorý zákazníci budú pri objednávkach cez e-shop zadávať, alebo ktorý použijú pri nákupe v kamennej predajni. Takto presne dokážete vyhodnotiť, koľko nákupov vám stratégia priniesla.

Objednajte si letáky online rýchlo a jednoducho. V justprint.sk vám ochotne poradia a vytlačia prvotriedne reklamné materiály, vďaka ktorým bude vaša marketingová stratégia úspešná. Vyberať si môžete z rôznych formátov, druhov papiera a zušľachtení lesklou či matnou fóliou alebo parciálnym UV lakom, nech vaše nápady dostanú presne takú podobu, ako si predstavujete a výsledok bude ohromujúci. Už viete, akú reklamnú kampaň najbližšie naplánujete?